Uudis

Uus portaal aitab tehisintellekti abil leida Euroopast parima kasutatud auto ja toob selle koju kätte

Eestis alustas tegevust uus automüügiportaal Skaut24.ee, mis pakub täisteenust alates sobiva auto leidmisest kuni võtmed-kätte lahenduseni. Võimalik on soetada ka lisagarantii.

Portaal otsib autosid Euroopa suurimast müügikuulutuste lehelt Autoscout24, kus on üleval ligi kaks miljonit kasutatud autode kuulutust.

Müüjate tausta analüüsib arvuti

Skaut24.ee rõhutab tehisintellekti kasutamist auto leidmise protsessis. Portaali asutaja Kenno Kaupmees ütleb, et ettevõte on analüüsinud 35 000 erineva Euroopa automüüja tausta ning lisanud tulemused portaali integreeritud tehisintellekti.

“Kui lisaks auto ja müüja andmetele sisestada sellesse algoritmi ka konkreetse ostja soovid, leiab tehisintellekt üles kõrgeima skooriga autod, ehk kõige paremad sõidukid kõige usaldusväärsematelt müüjatelt,“ lisab Kaupmees.

Riskid saab teenusepakkujale jätta, raha eest

Teenusel on kolm erinevat paketti, kus I paketis on kogu vastutus ostjal ning seda kasutavad pigem need, kes vajavad lihtsalt vormistamise ja transpordi teenus. II paketis jagatakse vastutus võimalike vigade ja kulude osas pooleks ning III pakett pakub võimalust 100% anda risk portaali kanda.

Skaut24 portaalist leiab veel erinevad nutikad otsinguvõimalusi, näiteks võimalus otsida kasutatud autot sobiva kuumakse järgi. Otsingusüsteem leiab autoostjale
sekunditega ka personaalsed kindlustuspakkumised, arvestades konkreetset autot, tema
varustustaset, ostja vanust, elukohta ja kõike muud selle juurde kuuluvat.

Huvitav, kas portaal teab su naabri auto hinda?

Lisaks näitab algoritm iga auto kohta ära tema plussid, miinused ja eripärad.

Skaut24 autootsingu disainile on Kaupmehe sõnul registreeritud Eesti Patendiametis 19
tööstusdisainilahenduse kaitset ning registreerimisel on veel mitmeid unikaalseid komponente.

Esmapilgul tundub kõik tõepoolest hästi

Katsetasime ka Autogeeniuses uue portaali otsinguvõimalusi ning esmapilgul võib disaini ning kasutatavuse lihtsust kiita küll.

Enne otsima hakkamist pakub portaal võimalust enda autosoove ja üldiseid nägemusi elust tutvustada, et otsingumootor saaks leida paremad pakkumised. Selle käigus on natuke isegi üritatud nalja teha.

Kiirvalikutes on peamised olulised parameetrid valiku tegemiseks olemas ning otsingutulemustel tõepoolest usalduse ja sobivuse protsent juurde tekib.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.