Uudis

Uus Renault Clio plaanib oma klassis liidriks tõusta

Fotod: Renault.

Renault’ avalikustab märtsis toimuval Genfi autonäitusel Clio viienda põlvkonna mudeli, kuid on juba praegu avaldanud pildid ja info uuest luukpärast.

Cliost on nelja eelmise põlvkonna vältel saanud tootja enimmüüdav mudel ja seda Renault’ juhtide arvates just tänu sõiduki disainile. Uue põlvkonna kolm tunnusjoont ongi arenev sise- ja välisdisain ning uuenduslik tehnoloogia.

Välimuse poolest tunneb uustulnukas selgelt ära vanemate põlvkondade jooni, mis ongi Renault’ eesmärgiks. Siiski on tegu täiesti uue autoga, kuna see on esimene Renault, mida ehitatakse uuel CMF-B platvormil.

Uue Clio kere on eelkäijast 14 mm lühem, teljevahe 6 mm kitsam ja katus 30 mm madalam. Suurt rõhku on seekord pandud salongile, mille kvaliteet ja tehnoloogia peaks sõiduki oma klassi seas esile tooma.

Jalaruumi on suurendatud tänu väiksematele istmetele ning Clio 330-391-liitrine pagasiruum peaks olema oma klassi parim. Lisaks puutetundlikule ekraanile on siiski olemas ka traditsioonilised nupud, näiteks kliima jaoks.

“Disaineritele meeldib nuppudest lahti saada, sest Apple teeb nii. Aga telefonis on sul aega keskenduda, autos sõidad sa 120 km/h,” selgitas firma asepresident otsust jätta alles ka füüsilised nupud.

Juba 2020. aastal saab Cliost ka Renault’ esimene hübriid, kuid debüüdi teeb sõiduk 1,0-liitrise bensiinimootoriga (olemas ka turboga variant) ning 1,5-liitrise diiselüksusega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.