Uudis

Uus Roma Spider on Ferrari valiku soodsaim kabriolett

Fotod: Ferrari

Ferrari Roma kupee jõudis turule kolm aastat tagasi ning sai disaini eest palju tähelepanu ja ka auhindu. Nüüd on sportautost olemas ka lahtine versioon, mis hakab asendama seni soodsaimat Ferrari katuseta mudelit Portofino.

Roma peamine eelis eelkäija Portoino kabrioleti ees on sarnane süsinikkiust konstruktsioon, nagu on ka Roma kupeel. See tähendab, et auto on jäigem, isegi kui eemaldatav katus on tekstiilist erinevalt Portofino kõvakatusest.

Tegemist on esimese pehme katusega seeriatootmises oleva Ferrariga pärast kabrioletti F430 Spider, mille tootmine lõppes 13 aastat tagasi.

Lahtine Roma kaalub 1556 kg (kuivmass) ehk see on 84 kg raskem kui kupee. Lisakaal tuleb konstruktsiooni jäigastamisest ja muidugi ka katusemehhanismist. Katus on valmistatud viiekihilisest tekstiilmaterjalist, mis tagab peaaegu sama hea heliisolatsiooni kui kupeel, ja see avaneb vaid 13,5 sekundiga kiirusel kuni 60 km/h.

Muus osas on Roma Spider kupeega peaaegu identne. Kapoti all on 3,9-liitrine, kahe turboga V-8-mootor, mis toodab 620 hj ja 760 Nm. Muljet avaldav on ka fakt, et seisust “sajani” kiirendus kestab 3,4 sekundit – see aeg on kupee omaga identne, hoolimata pisut raskemast kaalust.

Kabriolett-Roma vajab küll natuke rohkem aega, et suurem kiirus kätte saada: kiiruseni 200 km/h jõuab see 9,7 sekundiga ehk 0,4 sekundit kupeest hiljem. Kuid mõlema Roma tippkiirus on Ferrari andmetel identne ehk “kuskil üle” 320 km/h.

Interjööris olulisi muudatusi pole ning muidugi pakutakse kopsaka lisatasu eest individuaalset värvi- ja materjalivalikut.

Ferrari Roma Spideri hindu pole veel avaldatud, kuid eeldatavasti on see kübeke kallim kupeest. See tähendab ka, et siiani soodsaimast lahtisest Portofino M-ist on uuem mudel samuti kallim.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.