Uudis

Uus S-klass: Mercedes esitles oma lipulaeva uut põlvkonda

Foto:Mercedes-Benz.

Pärast kuudepikkust spioonifotode ja tiiseritega kiusamist, tõmmati täna virtuaalse esitluse kaudu viimaks kate uuelt Mercedes-Benz S-klassilt, mis sarnaselt oma eelkäijatele proovib samuti maailmale uusi kõrgtehnoloogilisi lahendusi demonstreerida.

Mercedes kirjeldab oma uut lipulaeva kui seni kõige tehnoloogiliselt arenenumana. Uus kere on varasemast 60 kilogrammi kergem ning veelgi jäigem. Hiiglasliku sedaani manööverdusvõimele aitab kaasa uus nelikroolimise süsteem, mis keerab tagarattaid mõlemale poole kuni 10 kraadi ning vähendab sellega pöörderaadiuse 10,9 meetri peale.

Väliselt on lipulaev läinud kõvasti agressiivsemaks, suuremaks ning autot hakatakse pakkuma nii lühikese kui ka pika teljevahega. Ühtlasi on tegu varasemast aerodünaamilisema sõidukiga.

Soovijad saavad tellida Air Matic õhkvedrustuse, mis paiskab külgkokkupõrke korral auto ühe külje pealt kõrgemale ning E Active Body Control veermikulahenduse, mida Mercedes nimetab maailma kõige targemaks vedrustuseks. See skanneerib eesolevat teed ja korrigeerib sellele vastavalt auto pehmust-jäikust, kusjuures amortide seadet suudetakse muuta igas auto nurgas kuni 1000 korda sekundis.

V12 säilib, tulekul võimsaim S-klass läbi aegade

Algselt koosneb mootorivalik vaid kahest reaskuuesest mootorist, mis pärinevad eelmise S-klassi pealt.

Kolmeliitrine mahehübriidne bensiinimootor toodab maksimaalselt 429 hobujõudu ning 2,9-liitrine diiselmootor maksimaalselt 325 hobujõudu. Elekter aitab pehmeid hübriide kiirendamisel 21 hobujõuga ning kõik autod kasutavad 9-käigulist automaatkasti.

Tulevikus pakutakse neljaliitrist V8, mis toodab 500 hj ning järgmisel aastal saame näha pistikhübriidset mudelit, mis väljendab end 510 hobujõu ning enam kui 100-kilomeetrilise elektrilise sõiduulatusega.

Kirsiks tordil on muidugi traditsiooniline kuueliitrine V12, mis sobitatakse eksklusiivselt vaid Maybach mudelitega. AMG märki hakkvad kandma hübriidid S63e ja S73e, millest viimane toodab kuni 805 hobujõudu. Tegu saab olema kõige võimsama S-Klassiga läbi aegade.

Kolmanda taseme isejuhtivus ning valmisolek neljandaks tasemeks

Mercedes on varustatud lidari, andurite armee ning uue Drive Pilot süsteemiga, mis lubab W223-koodi kandval mudelil esimese Mercedesena saavutada isejuhtivuse kolmanda taseme. Ühtlasi on juba olemas valmisolek neljanda taseme tulekuks, mis tõlgendub täiesti ilma juhita sõitmisena.

Süsteem töötab kuni 60 km/h ning kui juhil palutakse kontroll üle võtta, hakkavad uue kujundusega rooli integreeritud tuled vilkuma. Teatud riikides lubatakse kasutada ka Inteligent Park Pilot programmi, mis lubab kaugjuhtimise abil autol lasta ise parkimiskohta otsida, samal ajal kui sa rahumeeli poodi kõnnid.

Esitulede vallas on samuti suur hüpe tehtud, sest lisaks eredale ning laiale valgusvihule, projitseerib Mercedes auto ette ohutusega seonduvaid sümboleid ning juhiseid.

Salongis torkab koheselt silma keskkonsoolis asetsev püstloodis ekraan ning digitaalne näidikuteplokk. Eelmise S’ga võrreldes on analoognuppe kõvasti vähem ning Mercedese sõnul on uues mudelis on keskendutud peamiselt häälele, žestidele ning puutetundlikkusele.

Mercedes Me virtuaalne assistent peaks olema senisest rafineeritum ja asjalikum ning suudab näiteks Hiina turul osta isegi kinopileteid ja tellida toitu. Kui varasemalt töötas Saksa ülemteener esiistmetel, siis nüüd on võimalik Tony Starki kombel oma isikliku Jarvisega rääkida iga istme pealt.

Juhi ette kuvatakse ka uus heads-up display, mis integreerib endasse virtuaalreaalsust kuvava navigatsioonisüsteemi ning muud vajalikku. Helisüsteemiks on 30 kõlariga 1750W Burmeisteri 4D süsteem, mis pakub esiistmete seljatugedesse pakitud basskõlareid.

Esimesed autod jõuavad eeldatavalt kohale selle aasta lõpuks. Nagu ikka, hakkab tehnoloogia vaikselt väiksemate mudeliteni pudenema, esmakordselt uue detsembris avaldatava C-Klassi näitel.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.