Uudis

Uus seadus paljastas eestlaste tööautod: Ferrarid, Lamborghinid ja Aston Martinid

Foto: Mihkel Maripuu/PM/Scanpix

Sellest aastast muutus ettevõtete autode maksustamise kord, millega kaasnes ka kohustus vaid töösõitudeks mõeldud autode puhul liiklusregistris vastav märge teha. See maalib aga eestlaste tööautodest huvitava pildi: Ferrarid, Porsched, Lamborghinid ja Aston Martinid.

Möödunud aasta detsembris lisati tuhandete autode puhul nende juurde märge, et neid kasutatakse vaid töösõitudeks. Nimekirjast leiab ohtralt tavalisi autosid, nagu Audid või Volkswagenid, kuid selgub, et inimesed kasutavad tööautodena ka kalleid luksusautosid.

Niisiis leiab töösõitude märke näiteks kolme Ferrari juurest, mudeliteks F430, 599 ja FF. Samuti pole puudu ka Lamborghinid ning vaid töösõite sooritavad neist kaks, üks Aventador ja üks Huracan.

Märksa rohkem leiab aga töösõitudeks mõeldud Aston Martineid, suisa viis. Mudeliteks DB9, Rapide, V8 Vantage ja Virage mudelid.

Porschesid on aga veel märkimisväärselt rohkem, kokku 34.

Ferrari tööautoks vormistades säästad tuhandeid

Kui auto on määratud töösõitude tegemiseks, siis ei tule nende pealt tasuda erisoodustusmaksu, mis on seotud mootori võimsusega. Kuna sportautod on aga võimsate mootoritega, siis võib auto ettevõttesiseseks kasutamiseks määramisega kokku hoida märkimisväärse summa.

Näiteks seeläbi, et Ferrari FF on määratud vaid töösõitudeks, pääseb firma iga kuu 631 euro suuruse maksuarve tasumisest.

Kui aga vastav märge on tehtud, siis tohib ka päriselt kasutada ainult töösõitudeks. See tähendab, et koju sellega sõita ei tohi ning ringrajale minna ka mitte.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.