Uus ülimalt eksklusiivne Toyota Century pakub konkurentsi Rolls-Royce’ile

Toyota plaanib seda luksussedaani müüa vaid 50 mudelit kuus. Foto: Toyota

Toyota teatas täiesti uue disainiga luksussedaani Century müügile jõudmisest Jaapanis, kus see limusiin on oma klassi populaarseim mudel ja ühtlasi ka autotootja lipulaev.

Century varasema V12 mootori asemel on uuel põlvkonnal V8 mootor, mida toetab ka elektrimootor. Võimsuseks on sellel hübriidsüsteemil kokku 425 hobujõudu ning samuti peaks see olema ökonoomsem kui eelmine mudel.

Ainuüksi Century fööniksit kujutava embleemi tegemiseks kulub käsitöölisel kuus nädalat, mistõttu on Toyota eesmärk müüa 50 mudelit kuus täiesti arusaadav ning lisab autole ainult prestiiži juurde. Pressiteates algab hind 19 600 000 yenist ehk 153 000 eurost.

Uus mudel on varustatud ka Toyota Safety Sense turvasüsteemiga, mis hõlmab endas nii adaptiivset püsikiirusehoidjat, rajajälgijat, automaatseid kaugtulesid ja kokkupõrke ennetamise süsteemi.

Kõrvalistujapoolsel masseerival tagaistmel on lisamugavuse jaoks ka väljaulatuv jalarest.

Auto ehituses on rõhku pandud heliisolatsioonile, autol on eraldi süsteem mootori heli ja vibratsiooni vähendamiseks. Century tagumine piilar on tehtud kõrgemaks, et reisijatele tagaistmetel rohkem ruumi teha.

Tagumiste istmete vahel olevast konsoolist saab kontrollida 20 kõlariga helisüsteemi, kliimaseadmeid, massaažifunktsioone ja kardinaid.

Centuryt on toodetud 1967. aastast ja auto sai nime Toyota asutaja Sakichi Toyoda 100. sünnipäeva järgi. Uus mudel on esimene täielik uuendus 21 aasta jooksul ehk kolmas Century põlvkond. Auto välimuses ja ehituses on rõhutatud eelkõige ikkagi traditsioone ja väärikust, mis on selle mudeli tunnussõnadeks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.