Uut Volkswagen Golf GTI Clubsporti esitletakse juba saabuval nädalavahetusel

Fotod: Volkswagen

Volkswagen tähistab oma ikoonilise Golf luukpära 50ndat juubelit sellel nädalavahetusel Nürburgring 24-tunni sõidul, kus esitletakse kõige fokusseeritumat esiveolist Golfi ja seda siis GTI Clubsport variandina.

Üldises mõttes on uus mudel Golf GTI nagu Golf GTI ikka. Kapoti all on aastaid kasutuses olnud 2-liitrine TSI turbomootor, esirataste paremale haardumisele aitab kaasa elektrooniliselt kontrollitud mehaaniline diferentsiaal ja sõidumugavuse seadistamiseks on olemas lisavarustusest ka adaptiivsed amortisaatorid.

Täpset võimsust pole Volkswagen hetkel avaldanud, kuid on mainitud, et tegemist on kõige võimsama esiveolisega Golfiga. Enne praeguse, kaheksanda põlvkonna uuendust, sai GTI Clubsport 300 hj, seega võib eeldada, et näeme natuke suuremat numbrit.

Samuti tasub mainida, et Golf GTI Clubsport on alati tulnud valikulise manuaalkastiga, kas see ka uue mudeli puhul nii on, pole veel teada.

Pidades silmas Clubsporti suunitlust, on lisavarustuses valikus ka 19-tollised Warmenau nimelise disainiga kerged veljed, mis kaaluvad vaid 8 kg velje kohta. Ülejäänud uuendused on samad tava-Golfidega, näiteks uued esi- ja tagatuled ja ka automargi logo on ees valgustatud.

Nürburgring 24-tunni sõidul avaldatakse ka Golf GTI Clubsport 24h, mis võtab kestvussõidust osa koostöös Max Kruse Racing võidusõidumeeskonnaga. Luukpära osaleb AT3 klassis, saab 348 hj ja 450 Nm. Mootoris kasutatakse E20 kütust ja sõiduk kaalub vaid 1170 kg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.