Uudis

Vaata, kuidas hiinlaste ehitatud 530-hobujõuline ideeauto Hispaania teedel hakkama saab

Lynk & Co 03 Cyan Concept. Fotod: Cyan Racing.

Genfi autonäitusel esitles Lynk & Co oma 03 Cyan Concept ideeautot ehk 528-hobujõulist sedaani, mis valmis tegelikult kahe tootja koostööst, vahendab Autoblog.

Sportlik 03 sedaan on ehitatud Volvo CMP platvormile ning selle kallal töötas ka Cyan Racing (tuntud ka kui Polestar, enne nimi elektriautotootjale üle läks). Tegelikult on sportlik 03 Cyani kohta vähe öeldud.

Tegu on maanteekõlbuliku versiooniga 03 TCR võidusõiduautost, mis tänavu ka 2019 FIA WTCR sarjast osa võtab. Sõiduki nullist sajani kiirendus on 4,4 sekundit ning tippkiiruseks 309 km/h, kusjuures seda kõike suhteliselt väikse, 2,0-liitrise I-4 mootoriga.

Kõik 528 hobujõudu jõuavad ratasteni läbi kuuekäigulise pedaalidega (sequential) käigukasti. Lisaks tuunitud mootorile ja spetsiaalsele käigukastile on 03 Cyan ideeautol veel hunnik sportautole omaseid modifikatsioone, et tagada juhitavus suurtel kiirustel.

Nende seas näiteks mitmeplaadiline piiratud libisemisega diferentsiaal, Öhlini reguleeritav vedrustus, 20-tollised Cyani veljed ja ventileeritud pidurikettad. Hiljuti pandi auto proovile Hispaania teedel.

Kuidas 10-sekundilise 0-200 km/h kiirendusega ideeauto seal hakkama sai, vaata juba videost.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.