Väga suur viga, mida heauskselt suvel teha võib: lamelliga sõitmine

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tiir läbi kaubanduskeskuse parkla näitas, et üks asi on vaja juhtidele hästi lühidalt, väga puust ja erepunaselt selgeks teha: lamellrehviga sõitmine suvel on nii vale kui veel olla saab.

Turvalisuse puhul ei käi jutt laboritingimustes mõõdetavatest teoreetilistest sentimeetritest. Jutt käib pidurdusmaa pikenemisest mitmete meetrite võrra, mis liikluses omakorda võib olla jalakäija elu ja surma küsimus või väikese plekimõlkimise asemel hakatakse autosid maha kandma.

Tehnikamaailm viis maikuu numbris läbi testi, kus võrreldi suvistes tingimustes uue, natuke kasutatud ja lubatud kulumise piiril oleva suverehvi omadusi lamellrehvidega. Tulemused võtab kõige paremini kokku see: lubatud piirini kulunud suverehv pidurdas märjal pinnal paremini kui uus lamell.

Laske sellel lausel natuke settida ja mõelge siis, et mis omadused on näiteks talvel peaaegu lõpuni sõidetud lamellidel, millega võiks “suve ju veel ära sõita” võrreldes uue suverehviga.

Lamell ei sobi soojemasse ilma

Erinevad sõltumatud testid (me eeldame, et suured ja kurjad rehvikorporatsioonid ei ole kõiki ära ostnud) tõestavad, et lamellrehvi omadused halvenevad tunduvalt ülalpool +7 kraadist temperatuuri. Kui kraadiklaasinäit tõuseb üle 30 kraadi, võib rehv lausa füüsiliselt kahjustuma hakata.

Eeltoodu ei kõneta, sest oled kõvem kärbes kui Ott Tänak ja reaktsioonikiirus jätab valguse enda häbisse, aga raha meeldib?  Lamellid kuluvad suvel väga, väga palju kiiremini ja ka kütusekulu on suurem.

YouTube’is on palju videosid, mis eeltoodut kinnitavad. Lisame siia ühe lühema ja konkreetsema.

Oluline märkus: videos nähtav rehvifirma ei ole antud lugu tellinud ega ühegil moel toetanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.