Uudis

Väike isiklik meeldetuletus: kaherattalisel on kiivrit vaja, isegi kui sa autoteele ei kipu

See ei ole lavastus. Ratas oli peale õnnetust täpselt sellises asendis.

Mis juhtub, kui kolpa pikalt vastu asfaldit hõõruda? Ma olin vastusest eile paari sentimeetri kaugusel, sest kaherattalisega liigeldes võib juhtuda olukordi, mis lõpevad nii nagu pildil.

Mis täpselt juhtus, seda ma ei teagi. Ilmselt lendas kõrval sõitva väiksema jalgratturi kott kogemata minu esiratta kodarate vahele ja esiratas lõpetas töö. Ülejäänud osa jalgrattast jätkas koos minuga sujuvalt liikumist edasi. Keegi lülitas siis mu ajus sisse aegluubis võtted ja nägin, kuidas asfalt vaikselt üha lähenes.

Kukkumine oli rohkem ehmatus kui valus, käed said veidi kriimustada. Aga mis peamine, ma ei saanud teada, mis tunne on hooga peaga asfaldit hõõruda. Pea tegi koos kiivriga kõvema põntsu vastu maad, aga kiiver hajutas löögi niipalju, et tulemuseks oli ainult paar minutit kumisev pea. Mitte õnneks telefonikõne 112. Kui pea selgines, nägin, et ratas oli hooga end parkinud nii, nagu pildilt näha.

Loo moraal on see, et inimese reaktsiooniaeg ei ole piisav, et jalgrattaga sõites kõikidele olukordadele murdosa sekundiga reageerida. Vabandus pole ka see, kui te ei sõida jalgrattaga autode vahel. Ka kõnnitee asfalt on selline, mida peaga hõõruda ei ole mõtet.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.