Uudis

Valgas soovis mees enne rooli istumist politseis veenduda, et joove oleks ikka korralik

Foto: Lõuna prefektuuri Facebooki leht

Lõuna prefektuuri Facebooki lehel ilmus täna tragikoomiline kirjeldus Maksimist, kellel oli kiiduväärt plaan oma joovet politseijaoskonnas kontrollida enne kui rooli istunud oleks. Mis aga edasi juhtus, on võrdlemisi kummaline. Avaldame prefektuuri kirjutise siinkohal täismahus:

Täna öösel tuli Valga politseimajja Maksim, kes kurtis, et tal varastati Lätis auto. Ühtlasi palus mees politseinikelt kainuskontrolli, et veenduda, kas ta saab ise Lätti varastatud auto järele sõita. Alkomeeter huulte otsas ja kopsud tühjaks puhutud selgus tõsiasi – mees oli raskes joobes. Politseinikud selgitasid, et sellise promillikuhja otsas on kaineks saamine kõige varem võimalik alles järgmisel päeval. Mees näis olevat mõistev, abi eest tänulik ja astus politseimajast välja.

Valvekaamerast mehe minemist jälgima jäänud politseinike üllatus oli suur, kui vaatamata kõigele mees ikkagi oma auto rooli istus ja minema sõitis. Valga tänavatel korrakaitsjaid oma kandadel silmanud Maksim lisas kiirust ning kihutas kohati üle 150 km/h. Seda hetkeni, kuni ta põrutas masinaga sisse keelutsooni, kus käisid teetööd. Ebatasasel pinnal kõvasti põrutada saanud autol lendas esisild, turvapadjad paiskusid lahti ja masin jäi lõpuks liiva sisse pidama. Õnneks keegi kõrvaline ohtu ei sattunud, kannatada said üksnes juht ja kõrvalistmel surmasõidu kaasa teinud joomakaaslane.

Ei meenugi, millal viimati kohtasime siiralt nõu ja abi küsinud inimest, kel saadud soovitused kümmekond meetrit kaugemal juba peast olid pühitud. Eks ta ole: inimene, tema mõtlemine ja käitumine on teinekord ikka üks paras saladus.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.