Uudis

Valminud on omanäoline Ferrari “pirukakäru”

Fotod: Niels van Roij Design

Hollandist pärit Niels van Roij Design on valmistanud ainulaadse Ferrari, mis teeb kummarduse 1962. aastal ehitatud ainulaadse Ferrari 250 GT SWB “pirukakärule”.

Kiire ajalootund Ferrari algsest “pirukakärust”. 1960ndate alguses soovis Itaalias krahv Giovanni Volpi, Scuderia Serenissima võidusõidumeeskonna omanik, osta endale Ferrari 250 GTO-d, et sellega võidusõitudel osaleda.

Enzo Ferrari ei olnud nõus talle ekslusiivset sportautot müüma, kuna Volpi oli varasemalt mitmeid Ferrari töötajaid endale palganud. Ainus lahendus oli ehitada midagi GTO väärilist ise.

1962. aastal valminud Ferrari 250 GT SWB baasil “pirukakäru”

Krahv Volpi palkas insenerid ja lasin neil ümber ehitada rohkem levinud Ferrari 250 GT SWB, millest saigi Ferrari Breadvan.

Jõudes tänapäevani liigume aga sootuks Hollandisse. Niels van Roij Design on muuhulgas valmistanud ka Tesla Model S universaali, 2-ukselise Range Rover kupee ning Rolls Royce shooting brake mudelid.

Hollandi ettevõtte viimane valminud projekt on aga austusavaldus sellele samale 1962. aasta Ferrari “pirukakärule”. Seda muidugi palju modernsemas võtmes.

Auto on ehitatud Ferrari 550 Maranello baasil, mille iga kerepaneel on muudetud. Välimuselt jagab auto algse Ferrari mudeliga vaid esiklaasi ja seda puhtalt praktilisuse pärast, et selle vahetamine vähem tüütu oleks.

Interjöör on viimistletud sinisega, mis viitab samuti tagasi vanema Ferrari mudeli suunas. Enamus plastmassist nupud on kõik vahetatud alumiiniumist osade vastu, tõstes oluliselt interjööri kvaliteeti.

Kere all on muutumata 5,5-liitrine V12 mootor, mis toodab 485 hj. Originaal adaptiivne vedrustus on vahetatud sportlikuma vastu ning 20-tollised veljed on 2 tolli suuremad, kui originaalil.

Kas uus Ferrari “pirukakäru” on ilus disain, millel silm puhkab, on muidugi igaühe enda otsustada. Kindel on see, et Niels van Roij klient Saksamaalt võib oma uue ainulaadse Ferrariga end väga tähtsana tunda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.