Uudis

Väo liiklussõlm on liiklejatele avatud, kuid tööd veel jätkuvad

Väljavõte animatsioonist, mis näitab, kuidas peaks sõlm välja nägema peale kõikide tööde lõpetamist.

Peterburi teed, Narva maanteed, Tallinna ringteed ja Laagna teed ühendava Väo eritasandilise liiklussõlme ehitustööd on põhimahus valminud ning sõlm on liiklejatele avatud.

Rajatud on neli 2+2 sõidurajaga maantee viadukti, millega Tallinn – Narva maantee on viidud üle selle alla rajatud ringristmiku. Ehituse käigus uuendati Tallinna ringteed 600 m ulatuses ja Rahu teed 800 m ulatuses. Lisaks neljarealistele teelõikudele rajati neli jalgtee tunnelit, jalgratta- ja jalgtee võrgustik, müratõkkeseinad ja bussipeatused. Liiklussõlme kaguküljele ehitati veo-, matka- ja sõiduautode parklad ning parklate ja perspektiivse tankla juurdepääsutee.

Liiklussõlm on tänaseks kogu ulatuses avatud liiklejatele, kuid seoses mõningate materjalide tarneraskustega paigaldatakse veel üksikuid põrkepiirde osi ja seadistatakse muutteabega liiklusmärke ning infotabloosid. Sobivate ilmastikuolude saabumisel viimistletakse rajatud haljastus ja viiakse lõpuni teekatte markeerimistööd.

Tallinna – Narva maantee kilomeetritel 9 – 10,4 asuva liiklussõlme ehitustöödega alustati 2020. aasta kevadel. Liiklussõlme peaprojekteerija on AS K-Projekt. Ehitustööde peatöövõtja Nordecon AS ja omanikujärelevalvet teostas P.P Ehitusjärelevalve OÜ. Ehitustööde maksumus on 19 miljonit eurot, millest 85% rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.