Uudis

Värsked andmed: need on põhjused, miks eestlaste sõidukid tehnoülevaatuses enim põruvad

Foto: Scanpix

Maanteeamet avaldas statistika sellest, millised on enimesinenud vead tehnoülevaatustel ning selgub, et juba mitmendat aastat on enim probleeme tulekustutitega.

Ameti statistikast selgub, et tulekustuti märgiti tehnoülevaatusel möödunud aastal veana 36 402 korda, mis on umbes 3000 vähem, kui 2016. aastal.

Aastast-aastasse on enimlevinud vead jäänud samaks ning need on peamiselt seotud näiteks numbrimärkide valgustuse, tulede reguleerimise, vedrudega, klaasidega, väljalaskesüsteemiga, käsipiduri ning vedelikuleketega.

Siiski, kui kerida tabelis allapoole, võib leida ka vähemlevinud rikkeid. Näiteks tuvastas tehnoülevaatus möödunud aastal ühel korral sõiduki juurest probleemi sisse- ja väljapääsudega, juhiistmega, rooliga ja elektrisõiduki laadimisega.

Suured läbisõidud

Kuna tehnoülevaatusel jäädvustatakse ka see, mitu kilomeetrit on sõidukiga läbitud, siis selgub, et keskmiselt on kõige rohkem maad läbinud 1996. aasta autod keskmiselt 278 801 kilomeetriga. 2017. aasta autode keskmiseks odomeetri näiduks oli 79 205 kilomeetrit.

Ülevaatusel käis möödunud aastal enim 2012. aasta sõidukeid, kuid näiteks jõudis kontrolli ka üks 1927. aasta sõiduk.

Korduvülevaatusele saadeti aga kõige rohkem just 1995. aasta autosid.

Kui vaadata aga seda, milliste markidega oli enim probleeme ehk milliseid sõidukimarke saadeti enim uuest tehnoülevaatusele, selgub, et etteotsa mahub tuntud markidest näiteks Alfa Romeo, vähemtuntud markidest aga Daewoo.

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.