Veoki koormas olnud kahe auto registreerimistunnistused olid võltsitud

Piirivalve avastas pühapäeval Luhamaa piiripunktis Eestist välja sõita soovinud Tšehhi numbrimärgiga veoki koorma kontrollimisel sellest kaks sõiduautot, mille registreerimistunnistused olid võltsitud.

Piirivalvur tuvastas veoauto koorma kontrollimisel Euroopas ostetud sõiduautod ja suunas need edasi täiendavasse kontrolli, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Kontrollimisel selgus, et koormas oleva Rootsi numbrimärkidega Toyota Rav4 tehasetähis on manipuleerimiskahtlusega ning kleebised ja registreerimistunnistused võltsitud. Samuti tuvastati, et koormas olnud Saksamaa numbrimärkidega Mercedes-Benz G500 registreerimistunnistused on osaliselt võltsitud.

Autod jäid piirile hoiule ja suunati täiendavasse ekspertiisi. Kriminaalmenetlust ei alustatud, kuid sõidukijuht pidi tasuma riigi tuludesse 2000 eurot. Pärast menetlustoiminguid liikus autorong tagasi Eesti suunas. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.