Uudis

Veokiga kokku põrganud Elroni rongi remont maksis üle 2 miljoni euro

Foto: Sander Ilvest, Eesti Meedia / Scanpix Baltics

20. veebruaril 2018. aasta hommikul sõitis Keila lähistel Kulnas reisirongile ette veoauto, mille tagajärjel oli rong osaliselt rööbastelt maas. Rong saadeti taastamisele Stadleri Minski tehasesse.

Rongile tehtud keregeomeetria mõõtmiste ja muude ekspertiisitoimingute käigus selgus, et kerekonstruktsioon kahjustunud ei ole ja rongi saab taastada. Elroni tehnikajuhi Mark Pakini sõnul oli see hea uudis, sest uue vaguni valmistamine tähendanuks oluliselt pikemat ooteaega.

“Taastamistööd olid mahukad, teostati nii rongi kere kui alusvankrite remonditöid. Kahjustatud vagunid olid rongi konstruktsioonini täiesti lahti võetud, välja vahetati terve juhtvaguni külgsein ning kannatada saanud automaatsiduri ja veermiku osad,” ütles Pakin.

Rongi taastamistööd tehti rongide tootja Stadleri kaasaegses Minski tehases, mis teostab tellimusi nii Norra, Saksa kui Šveitsi rongiettevõtetele. Kokku võttis protsess aega poolteist aastat. Alusvankrite kontroll ja remonditööd tehti Stadleri Ungari depoos.

Tööde kogumaksumus oli 2,34 mln eurot, mille maksab kindlustus. Seda, kas 1,2 miljonit sellest peab ERGO kindlustusele maksma õnnetuse põhjustanud autojuht, ei ole veel teada.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.