Uudis

Vianori juht: e-poed on tarbijale kahjuks, nad müüvad sageli vanu rehve, mis on tootmisest ammu maas

Vianori esindus Tartu maanteel. Foto: Google Maps

Eesti rehviturul odavaid hindu pakkuvad e-poed müüvad tihti rehve, mis on tootmisest juba väljas ja see on tarbijale kahjuks, ütles Vianori Eesti esinduse tegevjuht Hindrek Männik.

“Päris suur hulk e-poode, kus rehvid tunduvad olematu hinnaga, ongi ainult hulgimüüjad, kus müügitöö teeb ära see sama kodulehekülg ja ühtegi inimest füüsiliselt tööl ei ole,” rääkis Männik rehvide hinnaerinevustest. “E-pood, mis on juriidiline keha ja kus tegeletakse ainult vahendusega, siis ilmselt sellisele portaalile piisab, kui brutokate rehvi kohta jääb 3 kuni 5 eurot.”

Geeniuse autoportaal kirjutas täna, et üks ja sama rehv või eri poodides olla kuni kahekordse hinnavahega ning küsis asjatundjatelt, mis selle põhjuseks võib olla ja kas odavam kaup on kehvem.

Kui ühe ja sama rehvi eest küsitakse 150 ja 300 eurot, siis Männiku sõnul ei süvene tarbija sellesse, mida tegelikult pakutakse.

“E-poed kasutavad sageli nippe, nad panevad hingematvalt hea hinna, et inimene kodulehele meelitada ja kui inimene hakkab reaalselt seda tellimust sooritama, siis selgub, et tellimise aeg on kolm või viis päeva,” lisas ta.

Rehvid tulevad kuskilt Poola kesklaost

Sel juhul pole füüsiliselt seda kaupa laos, vaid vahendaja hakkab seda alles otsima või tellima, kas mõnest Saksamaa või Poola kesklaost. Männik lisas, et kliendid ei vaata tihti seda, kui värske DOT (Department of Transportation) märgisega rehvid on. Need rehvid võivad olla valmistatud 2013-2014 aastal ning sellepärast need hinnad nii odavad ongi.

“Rehvid, mis on värskelt toodetud, neid pole põhimõtteliselt kunagi väga odavalt saadaval,” ütles Männik. Ta soovitas tarbijal süveneda, kui kiiresti kauba kätte saab ning mis on konkreetne toode.

Tootmisest maas mudelid

“Tihti on müügis selline mudel, mis on ammu tootmisest maas,” rääkis ta. “Kui nüüd üks rehv läheb katki, siis selgub, et seda polegi võimalik asendada. See tähendab kliendi jaoks, et ta peab ostma kas kaks või neli uut rehvi. Tehnonõuetest tulenevalt peaksid ühel-samal sillal olema ühe tootja rehvid ja ühe sama kulumisastmega.”

Samuti ei taha e-poed tema sõnul kaupa tagasi võtta, kuid ega nad seda oma kodulehel kliendile teada ei anna, sest siis ei ostaks keegi.

“Kusagilt peab see odav hind tulema,” lausus Männik.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.