Uudis

Video: 90 aastat tagasi uppunud aurikult leiti Chevrolet “muskelauto”

Üks omanik, vähe kasutatud. Transport peab endal olema.

Ameerikas asuvas Huroni järves avastasid sukeldujad auriku Manaboo vrakki uurides sealt täiesti korraliku Chevrolet kupee aastast 1927, kirjutab Autoblog.

Täiesti korralik muidugi selles mõistes, et auto on 90 aastat vee all olnud. Kohe tekkis ka sõnamäng barnacle-find. “Barnacle” on teo liik, mis end nii kivide kui ka näiteks laevakerede külge kinnitab. Kõlalt meenutab see sõna barn-find ehk küünileid, millega tähistatakse aastateks laohoonetesse unustatud (haruldasi) autosid.

Manasoo uppus 14. septembril 1928. aastal tugeva tormi tõttu, viies endaga kaasa ka 16 inimest ning 116 karilooma. Auto kuulus Donald Wallace’ile, kes oli ka ainuke reisija, kes koos kapteni ja kolme meeskonnaliikmega laevalt pääses.

Tegemist on omaaegse muskelautoga

AA-seeria kupeel on 2,8-liitrine mootor ning kohalik ajaleht nimetas seda oma artiklis lausa muskelautoks, võimaldades taas sõnamängu mussel-car (teo-auto). Pilt sarnasest autost on SIIN.

Auto on tõenäoliselt nii hästi säilinud tänu Huroni järve külmale veele. Esialgu ühtegi konkreetset plaani või ettepanekut auto väljatoomiseks ei ole.

Vaata sukeldujate filmitud videot SIIT.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses