Uudis

Video: Corvette’ist ehitatakse manuaalkastiga elektriauto

Genovation Cars avaldas oma Chevrolet Corvette’ist ümber ehitatud elektriauto juba tänavu jaanuaris. Nüüd on olemas ka video manuaalkastiga masina testsõidust.

USAst pärit Genovation Cars annab viimast lihvi oma esimesele autole, mis on ehitatud Chevrolet Corvette’i seitsmenda generatsiooni baasil. Võimas V8 jõuallikas on välja vahetatud kahe elektrimootori vastu.

Kokku on kahe mootori peale võimsust 800 hj ja abiks tuleb ka 949 Nm väänet. Kuigi suurte numbritega sportlikke elektriautosid ilmub praegu rohkem, kui järge pidada suudaks, on Genovation GXE nimelisel sõidukil varrukas trumpäss: manuaalkast.

Sarnaselt tavalise Chevrolet Corvette C7-ga on ka selle elektriline sugulane saadaval nii 7-käigulise manuaali kui ka 8-käigulise automaatkastiga. See tähendab, et Genovation Cars on suutnud hoida elektriautole omast jõhkrat kiirendust, lisades ka väga suure tippkiiruse.

Väidetavalt suudab tagaveoline elektriline sportauto kiirendada sajani alla kolme sekundi ja jätkata kiirendamist kuni 354 km/h kiiruseni. Selline tempo on tavalisematel, ühekäiguga elektriautodel, enamasti kättesaamatu.

Muidugi püsib elektriauto väga vaiksena ja käiguvahetamiseks peab juht tõenäoliselt rohkem jälgima tahhomeetrit, et teada saada, millal peaks käike vahetama. Sellegipoolest lisab see tähtsa osa sõidukogemusse, milleks on sõiduki ja juhi vaheline interaktsioon.

Vaata ka videot, kuidas Genovation Cars testis oma GXE elektrilist Corvette’i M1 Concourse Champion Raceway ringrajal.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.