Uudis

Video: detailne ülevaade Eestisse sobivast McLaren Elvast

Kuvatõmmis: YouTube, Top Gear

Mäletate seda metsikut McLareni superautot, millel pole katust ega isegi esiklaasi? Meie mäletame, sest see masin oli nii välimuselt kui ka numbrite järgi täitsa pöörane. Muidugi lisas võlu ka fakt, et McLareni mudeli nimi on Elva. Andsime Elva linnale ka väga konkreetseid juhiseid ja nõuandeid, miks nad peaks selle omale ostma.

McLaren Elva eesmärk on pakkuda maksimaalset sõiduelamust. Auto kaal on hetkel müüdavate McLareni mudelite hulgas väikseim. Kuigi täpset numbrit ei tea, on see kergem,kui McLaren Senna oma 1198 kg kaaluga.

Samuti on Elval ka võimsam kui Senna 800-hobujõuline jõuallikas. Kuigi katuseta autol on sama, 4-liitrine ja kahe turboga V8, on Elval võimsust lausa 815 hj. Ilmselgelt on ka kiirendus ülinobe, jõudes seisust sajani alla 3 sekundi ja kahesajani 6,7 sekundiga.

Üks Elva huvitavamaid aspekte on muidugi esi- ja küljeklaaside puudumine. Kuigi esiklaasi on võimalik osta lisavarustusena, on McLaren aerodünaamikaga vaeva näinud, et tavasõidul poleks seda vaja.

McLaren on välja arendanud süsteem nimega AAMS (Active Air Management System), mis tekitab sõitjate kohale õhumulli. Alates kiirusest 48 km/h liigub auto esiotsast ülesse väike barjäär, mis suunab õhuvoolu üle kabiini.

McLareni sõnul töötab see lahendus kuni 112 km/h kiiruseni, suunates eemale lausa vihmapiisad ja putukad. Kui sõit läheb kiiremaks, võib selline aerodünaamika efektiivsust kaotada.

Seega ei saa garanteerida, et McLaren Elvaga saaksid sõita daamid uhkete soengutega peenele ballile nii, et ka peole kohale jõudes on soeng perfektne. Loodetavasti pole hambavahed vähemalt satikaid täis.

Huvitavaid detaile on McLaren Elval veel küllalt. Seepärast peaksidki sa vaatama videot, kus Top Geari ajakiranik Jack Rix tutvustab sulle selle auto kõiki detaile. See on vaatamist väärt.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.