Video: Eesti superauto Oldbac Kalana püstitas Riias Bikerniekil uue rajarekordi

Audrus asuba Porsche Ringi skalp on Kalanal võetud, nüüd oli järg lätlaste käes. Fotod: Pille Russi

2023 aasta suvel esmasõidu teinud Eesti inseneride loodud Oldbac Kalana superauto purustas Tõnis Vanaseljaga roolis Riias Bikernieki ringrajal 2006. aastast püsinud Haralds Šlēgelmilch’i poolt F3 vormeliga sõidetud rajarekordi 1:14.093. Loe auto kohta SIIT.

Eelnev rajarekord sõideti Oldbac Kalana tiimi poolt Baltic Touring Car Championship’i võistluse raames toimunud spetsiaalses sessioonis korduvalt üle ning ehkki testsessioonis enne ametlikku mõõtmist saavutati kümnendiku võrra paremgi aeg, on kehtivaks uueks rajarekordiks 1:12.725.

“Hetkel aeg auto taha ei jäänud, insenerid tegid väga head tööd ja oleksime suutnud ringi ka kiiremini läbida. Reedel saime tänu heitlikule ilmale sõita vaid paarkümmend ringi ning kuna Bikernieki rada on kitsas ja puude vahel ning mitmeid kurve tuleb sõita mälu järgi, siis jätsin kurvides piisava varu, et auto tervelt koju tuua,” kommenteeris piloot Tõnis Vanaselja.

“Varu ulatust näitab ka see, et simulaatoris sõitsin mitu sekundit kiirema aja, ehkki pean tunnistama, et see, kui hüplik päris rada võrreldes simulaatoriga on, tegi sõidu oluliselt keerulisemaks.”

Oldbac Kalana on kahekohaline superauto prototüüp, mis on välja töötatud Eestis tudengivormelist välja kasvanud inseneride poolt. Auto on disainitud aerodünaamilisele pidavusele, pakkudes F1-sarnast sõidukogemust kahele inimesele. Sõidukit viib edasi JUDD Le Mans’i võidusõitudeks loodud vabalthingav V8-mootor, mis arendab 610 hobujõudu ja 11 000 pööret minutis.

Oldbac Kalana on eelnevalt purustanud Pininfarina tuuletunneli absoluutse surujõu rekordi ning Porsche Ringi rajarekordi. Tänu aerodünaamilisele pidavusele arendab auto kurvides külgkiirendust kuni 3G.

Oldbac Kalana rooli on igaühel võimalik virtuaalselt keerata Assetto Corsa simulaatoris, kuhu on IER Simulations’i poolt reaalse auto andmete pealt loodud 2023. aasta Oldbac Kalana versioon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.