Uudis

Video: esmakordselt käivitati Rootsis ehitatud 27-liitrise tankimootoriga Ford

Foto: Kuvatõmmis.

Projektiautonduse kireva maailmaga kursis olijatele võib kindlasti tuttav olla üks viimase aja kõige hullumeelsemaid ettevõtmisi – Rootsis ehitatav Meteor Interceptor. Nimelt otsustas rootslane Daniel Werner võtta aluseks Ford Crown Victoria politseiauto ning paigutada sinna tanki pealt pärineva mootori.

Ja mitte päris tavalise tankimootori, vaid hoopis II maailmasõja aegse 27-liitrise Rolls Royce V-12 Meteor jõuallika. Seda kasutati kuni 1960ndateni ning näiteks Challengeri, Cometi ning Centurioni nimelistes tankides. Fordi aiste vahele paigutatav kõnealune mootor osteti kusjuures Soomest ning isikult, kes oli kunagi soetanud 50 sellist mootorit.

Tankimootor ehitatakse veel tagatipuks ka ümber ning selle monteeritakse külge kaks turbolaadurit, kokku peaks teoorias Meteor Interceptor tootma vähemalt 2500 hobujõudu ning olema suuteline tabama 320 km/h tunnikiirust.

Nüüd on asjalood jõudnud nii kaugele, et mootor on kenasti paigaldatud ning esimene käivitusprotsess läbitud. Videot saab näha siit:

Tasub veel mainida, et Meteor Interceptor peaks lähiajal jõudma ka Nürburgringile. Hullumeelsus, tõepoolest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.