Uudis

Hyundai ehitas 400-hobujõulise driftiva perebussi

Foto: YouTube; Hyundai Australia

Hyundai on valmis ehitanud tõenäoliselt kõige lõbusama minibussi iMAX N näol, millel on tagavedu ja 400 hj.

Kui autotootja tahaks tõestada, et neil on olemas huumorimeel peaksid nad ehitama midagi täiesti tarbetut, kuid lõbusat. Olgu see Honda kiiruserekordi püstitanud muruniiduk või Fordi Transit kaubikud, mis tunnevad end ringrajal kodusemalt, kui tänavatevahel diivaneid vedades.

Hyundai sportlike autode N-osakond on Austraalias võtnud ette midagi sarnast iMAX minibussist. Muidu mõeldud suurtele peretele turvaliselt, kuid kindlasti üsna igavalt pnktist A punkti B liikumiseks, soovis N-autode insenerid teha midagi huvitavamat. Ja nii sündiski 400-hobujõuline 8-kohaline minibuss.

4-silindrilise diisli asemel võimas V6

Hyundai iMAX N, mis on tavamudeli puhul varustatud 4-silindrilise diiselmootoriga, on saanud kahe turboga 3,5-liitrise V6 bensiinimootori. 400 hj ja 550 Nm jõuab kõik tagaratasteni, sest iMAX on ka standardina tagarattaveoline.

Lisatud on veel adaptiivne vedrustus, võimsamad pidurid ja muidugi ka valjem väljalaskesüsteem. Hyundai N-ile omaselt on driftibuss värvitud helesinist värvi mõne punase detailiga ja lisatud on suur esisplitter ja suuremad 19-tollised veljed.

See tähendab, et iMAX N on tõesti üks driftibuss, kus saaks kaheksane seltskod nautida ringrajal lõbutsemist korraga. Kahjuks on aga tegemist ühekordse eksperimendiga ning tootmisse selline sõiduk Hyundail ei lähe.

Vaata videot Hyundai iMAX N-ist ja kuidas sellega kurve läbitakse:

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.