Uudis

Video: joobes juht sõitis tsikliga 223 km/h ja eiras ka peatumismärguannet

Laupäeval mõõtis Ida-Harju politseijaoskonna patrull Tallinn-Narva mnt-l, Tallinna suunas liikuva mootorratta kiiruseks 223 km/h. Sõidukile antud kohustuslikku peatumismärguannet juht eiras ja peatada õnnestus sõiduk alles üksjagu kilomeetreid hiljem.

Kontrollimisel selgus, et juhil puudus mootorratta juhtimisõigus, väljahingatavas õhus tuvastatud alkoholikogus oli lähedane piirmäärale, mille puhul alustatakse juba kriminaalmenetlust ja lisaks puudus sõidukil kindlustus ning läbimata oli ka tehnonõuetele vastavuse kontroll. Kohtuotsuse kohaselt tuleb 40-aastasel meesterahval nüüd oma tegude üle pikemalt järele mõelda kinnipidamiskeskuses.

Laupäval mõõtis Ida-Harju politseijaoskonna patrull Tallinn-Narva mnt-l, Tallinna suunas liikuva mootorratta kiiruseks 223 km/h. Sõidukile antud kohustuslikku peatumismärguannet juht eiras ja peatada õnnestus sõiduk alles üksjagu kilomeetreid hiljem. Kontrollimisel selgus, et juhil puudus mootorratta juhtimisõigus, väljahingatavas õhus tuvastatud alkoholikogus oli lähedane piirmäärale, mille puhul alustatakse juba kriminaalmenetlust ja lisaks puudus sõidukil kindlustus ning läbimata oli ka tehnonõuetele vastavuse kontroll. 👉 Täna andis 40-aastane meesterahvas oma tegudest aru juba Harju Maakohtus ning kohtuotsuse kohaselt tuleb nüüd oma tegude üle pikemalt järele mõelda Kinnipidamiskeskuses. Tõenäosus, et alkoholi tarvitanud või juhtimisõigust mitteomav juht satub liiklusõnnetusse, on kordades suurem kui korralikul sõidukijuhil. Kui oled tarvitanud alkoholi, või ei oma juhtimisõigust, siis mõtle võimalikele tagajärgedele enne, kui tagajärjed ennast ise meelde tuletavad❗️Turvalist liiklemist❗

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Monday, August 23, 2021

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.