Uudis

Video: Laagna teel elektrilise tõukerattaga 70 km/h. Mida arvab politsei?

Kõnekas pealkiri, kuhu ei mahtunud ära fakt, et seljas pole tal mingit kaitsevarustust. Julgeid mehi liigub siin Maarjamaal. Kui just 200 km/h BMW ei tule, siis lahtine kivitükk või tuulehoog lennutab sellise surmapõlguri pikali. Mis oleks tulemus, ei taha mõeldagi.

Meeldetuletus tõukerattaga liiklejatele❗️Hetkel kehtiva liiklusseaduse kohaselt on tõukerattaga liikuv isik jalakäija staatuses. LS § 22 lg 3 – Teel, kus sõidukitele kehtestatud suurim kiirus on suurem kui 20 kilomeetrit tunnis, peab jalakäija liikuma kõnniteel, selle puudumisel teepeenral. Nimetatud kohtade puudumise või liikumiseks sobimatuse korral võib jalakäija liikuda sõiduteel ainult selle ääre lähedal. Internetis on levimas videosalvestus, kus tõukerattaga liikuv isik sõidab Laagna teel kiirusega ~70 km/h. Laagna tee on jalakäijate jaoks tähistatud liiklusmärgiga 324 „Käigukeeld”, mis keelab jalakäijate liikluse. Riigikogus on läbinud esimese lugemise liiklusseaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt võetakse kasutusel termin- kergliikur. Eelnõu näeb ette lubada kergliikur sõitma eelkõige jalakäijale ja jalgratturile ettenähtud keskkonda, erandina ka sõiduteele ja suurimaks sõidukiiruseks kehtestatakse kergliikurile 25 km/h. Reguleeritakse tee ületamise nõuded, tee andmise kohustused ning kergliikuri juhi kohustused ohutuse tagamisel ja kehtestatakse nõuded kergliikurite võimsusele, helkurite ja tulede kasutamisele. Hinnangu videos nähtava teo ohtlikkusele võib iga vaataja ise anda ja politsei sellist rikkumist märgates sekkub kindlasti.Turvalist liiklemist❗️

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Reede, 26. juuni 2020

Mida ütleb selle kohta aga politsei?

Hetkel kehtiva liiklusseaduse kohaselt on tõukerattaga liikuv isik jalakäija staatuses.

LS § 22 lg 3 – Teel, kus sõidukitele kehtestatud suurim kiirus on suurem kui 20 kilomeetrit tunnis, peab jalakäija liikuma kõnniteel, selle puudumisel teepeenral. Nimetatud kohtade puudumise või liikumiseks sobimatuse korral võib jalakäija liikuda sõiduteel ainult selle ääre lähedal.

Internetis nähtaval salvestisel, kus tõukerattaga liikuv isik sõidab Laagna teel kiirusega ~70 km/h. Laagna tee on jalakäijate jaoks tähistatud liiklusmärgiga 324 „Käigukeeld”, mis keelab jalakäijate liikluse.

Riigikogus on läbinud esimese lugemise liiklusseaduse muutmise eelnõu, mille kohaselt võetakse kasutusel termin- kergliikur. Eelnõu näeb ette lubada kergliikur sõitma eelkõige jalakäijale ja jalgratturile ettenähtud keskkonda, erandina ka sõiduteele ja suurimaks sõidukiiruseks kehtestatakse kergliikurile 25 km/h.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.