Uudis

Video: miks maksab Singeri nägemus vanast Porsche 911 mudelist üle 1,5 miljoni euro?

Singer on tõusnud üheks maailma legendaarseimaks Porschede tuunijaks või oleks õigem öelda ümberehitajaks. Tohutu detailsus ja keskendumine võrdselt nii disainile kui ka tehnilisele küljele, teeb Singeri autod kollektsionääride ja fännide ülimaks ihaldusobjektiks.

Goodwoodi kiiresfestivali ajaks valmis Singeri seni kõige erilisem ja kallim projekt nimega Dynamic and Lightweight Study (DLS), mida on kavast toota 75 eksemplari.

Koostöös Williamsiga ehitati valmis ülimalt kerge 4-liitrise mootori ja õhkjahutusega Porsche 911, kus eesmärgiks oli võimalikult palju kaalu kaotada ning parandada oluliselt aerodünaamikat ja jõudlust. Mootor on autol ligi 500-hobujõuline ning kogu auto disain ja detailid meenutavad pigem juba kunstiteost.

Singeri pühendumust margile kinnitab fakt, et looja sõnul ei ole DLS-projekti nimeks kindlasti Singer, Singer Porsche 911 või ükskõik, mis muu kooslus. Ainuke ja õige nimi autole on Porsche 911, mille juurde lisatakse, et taastatud ja ümber ehitatud Singeri poolt.

Top Gear sai enne Goodwoodi autot lähemalt vaadata ja annab 6 minutiga ülevaate, miks on see auto niivõrd eepiline ja väärt 1,5 miljonit eurot.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.