Uudis

Video: narkojoobes mootorrattur põgenes politsei eest kiirusel 245 km/h

Foto: Kuvatõmmis.

Käesoleva nädala esmaspäeval märkasid patrullpolitseinikud Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel tugevalt kiirust ületavat mootorratturit ning asusid teda jälitama.

Mootorrattur eiras peatumismärguandeid ning põgenes politsei eest kohati isegi 245 km/h tunnis. Tagaajamine lõppes Tartus Supilinnas, kus ratturi sõiduvõtted tema tsikli ära lõhkusid ning liikumisvõimetuks muutsid.

Kinnipeetud juhul tuvastati narkojoove, lisaks puudus ratturil juhtimisõigus. Mees toimetati arestikambrisse, kus ta viibib kohtu otsusel vähemalt kaks kuud.

Mootorrattur

😠 Motomees, kuhu kiirustad – haiglavoodisse, surnuaeda, vangikongi?Viimastel päevadel on mootorratturid Lõuna-Eesti teedel üles näidanud erakordset hoolimatust ning hullumeelsust. Nii märkasid liikluspolitseinikud töönädala esimesel päeval Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel neile vastu liikunud mootorratturit, kel kiirust lubatust vähemalt poole võrra rohkem. Sini-punaseid vilkureid nähes alustas rattur eestärasõitu ning tema masina sõidukiirus kasvas ohtlikke manöövreid tehes suisa 2️⃣4️⃣5️⃣ km/h tunnis. Sõgedaid manöövreid täis teekonna lõpetas ratturi hooletu manööver Tartu Supilinnas, kus juht oma sõiduvahendiga nii hoogsalt teeäärt kündis, et põgenemisvahendil kett maha tuli 😔Sedavõrd arutu kihutamise peale oli politseinikel selge, et taoliselt käituva juhi südametunnistus päris puhas ei ole. Ning põhjuseid polnud vaja kaugelt otsida – mehel puudus juhtimisõigus ning ta oli narkojoobes. Mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati otsejoones arestikambrisse, kuhu tal tuleb prokuröri taotlusel ja kohtu otsusel esiti jääda vähemalt järgnevaks kaheks kuuks ⚖️Paraku ei olnud selle seigaga sõgedad juhtumised Tartumaa teedel sugugi mitte lõppenud. Eile näiteks peatasid politseinikud Tartumaal taaskord ühe motomehe, kes oli parasjagu mõõtu võtmas sõiduautoga. Mõlemad mehed, kes oma sõiduvahenditest ligemale 200 km/h välja pigistasid, toimetati arestikambrisse kohtuistungi ja oma edasise saatuse ootele 🤔‼️Sama ootab ees ka kõiki teisi liiklushuligaane, kel suurim südamesoov jaaniaeg arestikambris veeta – seal kohti veel on!

Posted by Lõuna prefektuur on Neljapäev, 18. juuni 2020

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.