Uudis

Video: niimoodi liigub Eesti võimsaim driftiauto, ligi 1000-hobujõuline Toyota Supra

Foto: Paula Johanna Adamson

Eesti üks parimaid driftisõitjaid Mihkel Norman Tults, kes on mitmekordne Eesti ja Põhja-Euroopa meister, läheb sellele hooajale vastu uue autoga. Senise Saksa tehnika vahetab välja 1997. aasta Toyota Supra baasil ehitatud driftimasin.

Toyota kuulus kuuesilindriline turboga ridamootor 2JZ-GTE talub juba originaalseades 700 hobujõudu, kuid sisu on Tultsi sõnul välja vahetatud tugevamate osade vastu, et taluda paremini kõrgemaid töötemperatuure ja suuremat koormust.

Tults lisab, et sellest turbomootorist on loota rohkem kui 1000 hobujõudu, mis teeb sellest Eesti ja võimalik et ka Põhja-Euroopa võimsaima driftiauto. Auto ehitajaks ja peamehaanikuks võistluste ajal on Jako Pino, kes mõnel võistlusel osaleb ka sõitjana. 

“Esmase tunde saime Riias toimunud trennipäeval kätte ja kui ma võrdlen eelmist ja tänast autot, siis BMW oli pigem veidikene laisem ja rohkem andestavam. Toyota Supra käitub teisiti, sõit peab olema agressiivne, et oma käitumiselt kärsitum masin panna tegema seda, mida mina tahan,“ jagab Tults esmaseid muljeid uue autoga.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.