Uudis

Video: Nissan Leafi sportlik Nismo versioon on lõpuks reaalsus

Nissan avalikustas esimese elektrilise sportlikku luukpära, milleks on Nismo variant populaarsest elektriautost Leaf.

Nissani autospordi edust välja kasvanud Nismo osakond teenib leiba enamasti traditsiooniliste sportautode tuunimisega. Viimaste mudelite seas on näiteks 370z ja GT-R karmimad Nismo variandid. Mõeldes Leafi elektrilisele luukpärale, ei oskakski arvata, et sellele võiks Nismo embleemi külge panna.

Nissani juhid on selgelt teisel arvamusel, mistõttu on mullu oktoobris avaldatud Nissan Leaf Nismo kontseptautost välja arenenud ka produktsiooni jõudev elektriline sportlik luukpära. Tehnilisi andmeid Nissan kahjuks veel avaldada ei ole soovinud. Küll on aga teada, milline uus auto hakkab välja nägema.

Teada on ka, et lektriline jõuallikas jääb mehhaaniliselt identseks tavalise Leafiga. 40 kWh suurusega aku saadab energia elektrimootorisse, kuid uus tarkvara tagab parema suutlikkuse. Kiirendusele aitab kaasa ka täpsem gaasipedaali tunnetus ja Nissan ütleb, et tavalise Leafi 7,9-sekundiline kiirendus seisust sajani näeb kindlat parandust.

Sportliku varustuse poolelt leiab veel suuremad, 18-tollised veljed, sportlikuma vedrustuse ja muudetud veojõukontrolli, et auto reageeriks teravamana. Välimuselt on muidugi esi- ja tagastanged uued ja tüüpiliselt Nismo autodele leiab interjöörist punaseid detaile.

Vaata ka videot uuest Nissan Leaf Nismost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.