Uudis

Video: Paides sõitis järelhaagisega kaubikujuht politsei eest ära, sest tal oli igav

Paides toimus kummaline tagaajamine, kus järelhaagisega väikebuss otsustas katsetada politsei võimekust ning eiras peatumismärguannet.

Paide politseijaoskonna välijuht Valdur Mõttus kirjeldab olukorda järgnevalt:

Eile kella 18.07 ajal sai häirekeskus tähelepanelikult inimeselt teate, et Türilt Paide poole liigub kahtlase sõidustiiliga auto, mille juht tundub olevat joobes. Patrull leidis kirjeldusele vastava auto õige pea ja politseinikud andsid sellele kella 18.14 ajal Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 86. kilomeetril Männaru kurvis peatumismärguande.

Järelhaagisega kaubikut Opel Vivaro juhtinud autojuht aga eiras talle antud märguannet ja hakkas politseinikel eest ära sõitma. Auto sõitis Paide linna sisse ja jõudis seal liikuda mööda erinevaid tänavaid kuni kesklinnani välja. Kuna auto liikus ohtlikult mööda linnatänavaid, otsustasid politseinikud sõiduki sundpeatada, sõites sellele ette. Mõlemad sõidukid said selle tagajärjel kahjustada.

Juht tahtis veidike tsirkust

Auto roolis olnud 61-aastane mees osutas politseinikele vastupanu, mistõttu tuli ametnikel tema kinnipidamisel ja käeraudade pealepanemisel kasutada ka jõudu. Politseinikud selgitasid välja, et mees oli kaine, kuid ta toimetati politseijaoskonda ja tema suhtes alustati väärteomenetlus.

Mees põhjendas politseinike eest ärasõitu sellega, et tahtis teha veidi tsirkust ning näha, kuidas korrakaitsjad oma tööd teevad.

Paide politseijaoskonna väärteomenetleja Ragne Tõnts lisab, et 61-aastase autot juhtinud mehe suhtes alustati väärteomenetlus peatumismärguande eiramise, kiiruse ületamise, keelumärgi alt sissesõidu ja ringteel vastupidises suunas liikumise eest. Info kogumisel selgus veel, et juhi tervislik seisund ei võimalda tal sõidukit juhtida ja ta suunati edasisse kontrolli.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.