Video: politsei jagas klippi roolijoodikute poolt Eestis põhjustatud õnnetustest

Reedel, laupäeval ja pühapäeval kõrvaldati liiklusest 106 juhti, kes olid enne rooli istumist tarvitanud alkoholi. Arvestades Eesti väiksust, on see arv väga suur, kuid suvi on alles ees. Sellel aastal on liiklusest kõrvaldatud juba rohkem kui 2500 juhti, kes on enne rooli istumist patustanud alkoholiga.

Laialt on levinud arvamus, et enamik juhte, kelle politsei liiklusest kõrvaldab, on „jääknähtudega“. Reaalsuses on selliste juhtide osakaal umbes 25% ja neid juhte, kelle suhtes alustatakse joobes juhtimise eest juba kriminaalmenetlust, on 33%.

Mõni aasta tagasi tehtud statistika näitas, et keskmiselt „puhus“ alkoholi tarvitanud juht välja 0,67 mg/l +–0,05. Rahvakeeli on see umbes 1,3 promilli ja sellises joobes autojuht mõistab, et juhtimiseks sobilikus seisundis ta päris kindlasti ei ole. Infoks: 0,75 mg/l on juba selline näit, mille korral alustatakse kriminaalmenetlust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.