Uudis

Video: politsei peatas liiga aeglaselt sõitva juhi

Liiklusjärelevalvekeskus jagas videot, kus politsei näeb maanteel vastu sõitmas aeglaselt sõitvat autot, mille sabas kolonn. Patrull pöörab ringi ning peatab aeglase juhi.

Aeglane sõiduk

Juht peab kohandama oma sõiduki kiiruse olukorrale vastavaks, kuid ei tohi ületada suurimat lubatud kiirust ja sõidukiiruse valikul tuleb arvestada oma sõidukogemust, teeolusid, tee ja sõiduki seisundit, ilmastikutingimusi, liikluse tihedust ning muid liiklusolusid. Kui liigud lubatust aeglasemalt ja Sinu taha on kogenud möödasõiduvõimalust ootavad sõidukid, leia võimalus aitamaks neil Sinust ohutult mööduda. Kui neid sõidukeid on mitmeid, võib mõni "kannatamatu" autojuht põhjustada oma tegevusega väga ohtliku olukorra nii Sulle kui teistele kaasliiklejatele.👉 LS § 53 lg 4 – Kui sõidutee laius, kulg või seisund koos tiheda vastassuunaliiklusega ei võimalda aeglasest sõidukist ohutult mööda sõita, peab sellise sõiduki juht vähendama kiirust ning vajaduse korral hoidma esimesel võimalusel võimalikult tee äärde, et tema taha kogunenud sõidukid pääseksid ohutult mööda.Liiklemine eeldab omavahelist koostööd ja koostöös loome turvalisust ❗️🙂

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Thursday, November 12, 2020

Kui liigud lubatust aeglasemalt ja sinu taha on kogenud möödasõiduvõimalust ootavad sõidukid, leia võimalus aitamaks neil ohutult mööduda. Kui neid sõidukeid on mitmeid, võib mõni “kannatamatu” autojuht põhjustada oma tegevusega väga ohtliku olukorra nii sulle kui teistele kaasliiklejatele.

Ütleb ka liiklusseaduse paragrahv 53 lg : kui sõidutee laius, kulg või seisund koos tiheda vastassuunaliiklusega ei võimalda aeglasest sõidukist ohutult mööda sõita, peab sellise sõiduki juht vähendama kiirust ning vajaduse korral hoidma esimesel võimalusel võimalikult tee äärde, et tema taha kogunenud sõidukid pääseksid ohutult mööda.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.