Uudis

Video: see on ilmselt järgmine Porsche 911 eriversioon ning baseerub GT3-l

Porsche 911 GT3 Touring. Foto: Porsche

Porsche on Nürburgring Nordschleife ringrajal testimas 911 sportautot, millel on GT3 jõuallikas, kuid puudub agressiivne tagatiib. Kuna tegemist pole ka 911 GT3 Touring variandiga, saab vastuseks olla vaid järgmine limiteeritud erimudel, vahendab Autocar.

Tänavu täitub Porsche 911-l 60. juubel, mis tähendab, et kindlasti võib oodata vähemalt ühte ajaloost inspireeritud erimudelit ning selleks võib olla just 911 ST. Tagasihoidliku 911 kupee disainiga, ilma suurte tiibade ja liigsete õhuvõtuavadeta ning vabalthingava mootoriga back to basics sportauto.

Suurbritannia meedia sõnul on 911 ST peamiseks eesmärgiks luua kerge ja rohket sõiduemotsiooni pakkuv sportauto. Tavalise 911 GT3 Touring baasil valmistatud erimudel saab rohkem süsinikkiust kerepaneele, nagu uksed ja katuse ning selle sama kõrvu paitava vabalthingava 9000 pöördeni keriva 6-silindrilise boksermootori.

Visuaalselt üheks eripäraks saab eksklusiivsel sportautol olema nö. double-bubble katus. See tähendab, et nii juhi kui ka kaasreisija kohal on katus natuke kõrgem, tekitades keskele natuke madalama vao. Seda on ka näha testsõidu videost, kus 911 ST Nordschleifel sõidab.

911 ST nime kasutas Porsche viimati 1970ndatel, kui valmistati piiratud koguses eriti kerge kaaluga võidusõiduautosid.

Vaata ka videot saabuva 911 ST testsõidust mööda Nürburgring Nordschleife ringrada:

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.