Uudis

Video: Tallinna-Tartu maanteel vastassuunas sõitnud joobes veokijuht lõpetas arestimajas

Üleeile hommikul andsid mitmed liiklejad häirekeskusele teada Tallinn-Tartu mnt-l vastassuunas liikuvast veokist. Veokit märkas ka töövälisel ajal samas suunas liikunud politseiametnik, kes sõiduki asukohast kuni selle peatamiseni teada andis.

Politsei poolt peatatud veokit juhtis 61-aastane mees, kellel tuvastati väljahingatavas õhus näit, mis on lähedane piirile, kus alustatakse juba kriminaalmenetlust. Rohkem kui 10 kilomeetrit 27 tonnise täismassiga veokit vastassuunas roolinud ja teisi liiklejaid ohtu seadnud juht peeti kinni ning eile andis ta oma tegudest aru juba Harju Maakohtus.

Kohtuotsuse kohaselt tuleb nüüd oma tegude üle pikemate aega järgi mõelda kinnipidamiskeskuses ja lisakaristusena võeti juhtimisõigus ära sedavõrd pikaks ajaks, et selle taastamiseks tuleb peale karistuse kandmist uuesti sooritada ka eksam.

Üleeile hommikul andsid mitmed liiklejad Häirekeskusele teada Tallinn-Tartu mnt-l vastassuunas liikuvast veokist. Veokit märkas ka töövälisel ajal samas suunas liikunud politseiametnik, kes sõiduki asukohast kuni selle peatamiseni teada andis.

Politsei poolt peatatud veokit juhtis 61-aastane mees, kellel tuvastati väljahingatavas õhus näit, mis on lähedane piirile, kus alustatakse juba kriminaalmenetlust.

Rohkem kui 10 kilomeetrit 27 tonnise täismassiga veokit vastassuunas roolinud ja teisi liiklejaid ohtu seadnud juht peeti kinni ning eile andis ta oma tegudest aru juba Harju Maakohtus. Kohtuotsuse kohaselt tuleb nüüd oma tegude üle pikemate aega järgi mõelda Kinnipidamiskeskuses ja lisakaristusena võeti juhtimisõigus ära sedavõrd pikaks ajaks, et selle taastamiseks tuleb peale karistuse kandmist uuesti sooritada ka eksam.

Täname kõiki liiklejaid, kes oma tähelepanekutest liikluses ka politseile teada annavad. Häirekeskus saab aasta jooksul kahtlase sõidustiiliga juhtide kohta rohkem kui 10 000 kõnet. Tänu teile on liiklusest kõrvaldatud nii mõnigi ohtlik juht.

Turvalist liiklemist❗

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Kolmapäev, 27. Oktoober 2021

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.