Uudis

Video: Tallinnas võttis autojuht endale korravalvuri rolli, aga kahjuks vale koha peal

Elektriauto omamise üks suur boonus on õigus sõita bussirajal. Mõnel puhul võib nii väga palju aega võita.

Seda muidugi kasutavad ära ka mitte nii väga elektrilised autod, tekitades omakorda ühiskondlikku viha ja riivates teiste õiglustunnet.

Igaüks ei pea olema superkangelane

Mis juhtub siis, kui üks juht arvab, et bussirajal sõitjat tuleb karistada ja takistada? Postitusest võib eeldada, et kaameraga autol on elektriauto, muidu kukub muidugi kõik järgnev kokku.

Võimalusi on allnähtavas olukorras kolm: 1) Ford Mondeo juht ei tea, et mõnedel autodel on bussirajal sõitmise õigus 2) ta ei tea, et tegemist on elektriautoga 3) ta on tugeva liikluspuudega.

Variant 3 tundub igal juhul teemaks olevat, sest päris igas olukorras ei ole kodaniku julge sekkumine korrarikkumisse õigustatud. Eriti, kui sellega tekitatakse ohtlikke olukordi. Ja veel eriti, kui kõigel sellel pole mingit alust.

Täna hommikul selline olukord. Kasutame ummikute leevendamiseks sageli ühissõidukirada, sama teed mööda sõidame tavaliselt lapsega lasteaeda. Fordijuht numbrimärgiga 928BSL vist ei tea, et elektriautoga ühissõidukirajal sõita võib, või siis on ta isehakanud maailmaparandaja, tekitades seeläbi kahjuks ka potentsiaalselt liiklusohtliku olukorra.

Posted by Erkki Markus on Teisipäev, 20. august 2019

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.