Video: Top Gear arvab, et Singer DLS on parim sportauto maailmas

Kuvatõmmis: YouTube.com, Top Gear

Californiast pärit Porsche 911 restomod’e ehitav Singer ei vaja enam väga pikka tutvustust. 964 põlvkonna 911’ed võetakse täielikult juppideks lahti, uuendatakse pea kõike mootorist istmeteni ja pannakse üliilusaks retro stiiliga sportautoks kokku tagasi.

Umbes kaks aastat tagasi sai Top Gear ekslusiivse video tutvustamaks Singeri ülimat autot: DLS (Dynamic and Lightweight Study). Nüüd on aeg käes, kus Top Gear’i ajakirjanik Ollie Marriage saab teha esimesena väljaspool Singerit ka proovisõidu.

Olenemata rikkusest või vaatevinklist, on üle 2 miljoni euro maksev Porsche 911 restomod väga-väga kallis. Singeri õnneks on inimesi, kes on nõus selliseid summasid maksma, piisavalt, et saada kõige-kõigem Porsche sportauto.

Täpselt seda Singer DLS ka on. Williamsi inseneridega arendatud 6-silindriline boksermootor, mille piiraja on 9300 pöörde juures, täielikult süsinikkiust kerepaneelid, magneesiumist veljed, samast materjalist tehtud pidurikettad nagu Bugatti Chironil jne.

Detaile, mille kallal on Singer ja Williams kõvasti vaeva näinud, leiab igalt poolt. Tõenäoliselt seepärast kiidab Ollie Marriage ka sportautot üle kõige. Tema sõnul on tegemist parima sportautoga, millega ta eales sõitnud ja mootor on lausa parim jõuallikas, isegi võidusõiduautode jõuallikaid arvestades.

Video, mida lihtsalt peab vaatama heli ja visuaali pärast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.