Uudis

Video: Toyota testib 1000-hobujõulist hübriidajamiga hüperautot, päriselt ka

Toyota on avaldanud esimese video saabuva hüperauto testimisest ja osaliselt võib selle eest tänada prantslasi.

Pole vaja pilku kalendrisse heita, sest tegemist pole 1. aprilliga. Toyota Gazoo Racing avaldas 2018. aasta jaanuaris Super Sport kontseptauto Tokyo autonäitusel. Nüüdseks on asi jõudnud palju kaugemale, kui pelgalt näitusel ilutsev ideeauto.

1000-hobujõulist hübriidajamit omav Toyota GR Super Sport on Jaapani autotootja arendatud hüperauto, millest nad peavad ehitama vähemalt 20 tänavalegaalset sõidukit. Miks just 20? Sest 2020 aasta sügisest jõustuvate WEC võidusõiduseeria uued reeglid nõuavad seda.

Täpselt nii. Nagu 1980ndate grupp-B ajastul ja 1990ndate ringrajasõidukite GT1-klassi ajastul peavad tootjad hakkama ehitama hüperautosid, et osa võtta kestvussõitude maailmameistrivõistlustest (WEC). Selle alla kuulub ka ikooniline 24-tunnine Le Mans’i sõit.

Seepärast peabki tänama prantslasi, kes kinnitasid viimased reegliteuuendused eelmisel nädalal. Natuke pärast viimaseid reeglite uuendusi kinnitas ka Toyota, kes on võitnud kaks viimast Le Mans’i sõitu, et nad osalevad ka uute n-ö hüperautoreeglitega Le Mans’il.

Toyota Gazoo Racing arendatud saabuv hüperauto peaks kasutama sama jõuallikat, mis leidub nende praeguses LMP1-klassi, värskelt Le Mans’i võitnud, TS050 võidusõiduautos.

Toyota TS050, LMP1-klassi võidusõiduauto

Hübriidajam koosneb kahe turboga V6 bensiinimootorist ja kahest elektrimootorist, tootes kokku hinnanguliselt 1000 hj. Kuigi täpseid tehnilisi andmeid pole Toyota veel avaldanud, on tegemist kindlasti ühe väga ekstreemse Toyotaga.

Vaata ka videot Toyota GS Super Sport hüperauto testimisest:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.