Uudis

Video: Uue Suzuki Jimny kokkupõrketesti tulemused on üllatavalt nigelad

Uus Suzuki Jimny läbis Euro NCAP kokkupõrketestid madalate ja tulemustega. Väike ja soodne maastur sai maksimaalsest viiest punktist vaid kolm.

Uus kompaktne maastur Jimny on saanud suurima uuenduse välimuselt pärast sõiduki ilmumist. Soodne, kuid robustne sõiduk on varasemate mudelite puhul maastikul sõitmisega silmad ette teinud ka palju kallimatele maasturitele. Kuid soodne hind toob kaasa ka omad miinused.

Euro NCAP kokkupõrketestid on tänapäeva autodel enamasti maksimaalse viie-punktiliste tulemustega. Eelmine aasta üllatas Ford oma esimese globaalselt müüdava Mustangiga, kui saadi kolme-punktiline tulemus. Tänavu krahmab sarnaseid pealkirju aga uus Jimny.

Suzuki maasturi turvalisus sai järgnevad hinded: täiskavanud 73%, lapsed 83% ja 50% turvaabide eest. See tähendab, et kokkuvõtvalt hinnati Jimny turvalisust vaid kolmetärnilise hindega.

Samuti kirjeldati autojuhi torso ja tagareisijate pea kaitset nõrgaks. Eraldi toodi välja ka roolist väljuva turvapadja nõrka survet, mis kokkupõrkel ei hoidnud ära juhi pea ja rooli vahelist kontakti.

Vaata Euro NCAP testi videot siit:

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.