Uudis

Video: vaata, kuidas näeb välja 417 km/h sõitmine Saksamaa kiirteel

Kuvatõmmis: YouTube, Radim Passer

Pole kahtlustki, et Bugatti hüperautod on ülikiired. Pea kaks ja pool aastat tagasi püstitas Bugatti pisut modifitseeritud Chironiga kiirusrekordi 490,48 km/h. Alati on küsimus, et mida sellise võimekusega pärismaailmas peale hakata. Vastus on lihtne: Saksamaa autobahn.

Hiljuti ilmus YouTube’i video, kus Bugatti Chironiga sõidetakse peaaegu tühjal autobahni lõigul, kus muidugi kiiruspiirang puudub. Sõit toimus möödunud aasta juulis, kuid alles nüüd on näha GoPro videot auto seest, mis annab tõelise kiirustunde edasi. Tippkiiruseks saavutati 417 km/h ja see on GPS’iga mõõdetud, seega peaks olema täpne. Eeldusel, et tegemist ei ole töödeldud videoga.

Hoolimata faktist, et sõit oli igati legaalne oli tegemist muidugi ohtlikku ettevõtmsega. Sellistel kiirustel võivad väiksemadki viperused väga õnnetult lõppeda. Tundub, et natuke on ka eeltööd tehtud ning valitud on sobilik lõik, kus näeb teed pikalt ette ja ka vastav kellaaeg, kus liiklust oleks minimaalselt. Valguse järgi hinnates on tegemist tõenäoliselt suvise varahommikuga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.