Uudis

Video: Valgas sõitis teismeline rattaga liikuva kaubarongi ette

Eile, kell 13.56 juhtus Valga raudtee ülekäigul õnnelik õnnetus, kus umbes 12-14 aastane poiss ületas raudteed ülekäigul ratta seljas, kõrvaklapid peas ning sõitis vastu liikuvat kaubarongi.

Kokkupõrke tagajärjel paiskus poiss rattalt ning kaldus tagasi, seetõttu ta suuremaid vigastusi kui paar kriimustust ei saanud. Peale kokkupõrget lahkus poiss ülekäigult ratta seljas.

“Tahaksin lapsevanematele südamele panna, et nad räägiksid oma lastega raudtee ületamise ohtudest. Kindlasti ei tohi raudteed ületada ratta seljas, vaid tuleb ratas käe kõrvale võtta ning veenduda selles, et rong ei lähene. Peale selle ei tohiks kindlasti kõrvalistel tegevustel lasta tähelepanu hajutada, olgu selleks muusika kuulamine või telefoniga mängimine,” kommenteeris Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Kaljusaar.

“Selle poisi jaoks oli kindlasti tegemist tema teise sünnipäevaga, kuid enamus juhtudel on need õnnetused väga tõsiste tagajärgedega,” lisas ta.

Eesti Raudtee poolt helistas firma täna ka kõik Valga koolid läbi ning palus neil rääkida lastega raudtee ohutusest. Samuti korraldati juba ümber Valga jaama turvatöötajate töö ning suunati nad ülekäigu juurde hommikusel ja pärastlõunasel tipptunnil, kui lapsed tavaliselt kooli lähevad või sealt tulevad.

“Meie jaoks on oluline, et antud sõnum jõuaks noorteni ning raudtee ohtusid võetaks tõsiselt. Kõrvalised tegevused raudteel hajutavad tähelepanu ning pahatihti noored ei tunneta ohtu enne, kui on liiga hilja ja nii mõnigi noor on tähelepanematuse ja vale käitumise tõttu raudteel oma elu kaotanud,” sõnas Kaljusaar.

Hans Lõugas panustas selle loo valmimisse.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.