Uudis

Video: Volkswageni reklaam sattus väga rumalasse rassismiskandaali

Stoppkaader videost

Kui eile kirjutasime, et Volkswagenit kummitavad lisaks üleilmsele pandeemiale ka tarkvaravead, siis tänaseks on juures veel üks väike mure nimega rassismisüüdistus.

Arvestades Volkswageni päritolumaad ja ajalugu, siis võiks arvata, et seal on eraldi osakond, mis ennetaks taolisi fopaasid juba eos. Kuidas valmis ja läks eetrisse selline uue Golfi reklaam nagu loo all, on seetõttu arusaamatu.

Instagramis näidatud videoreklaamis juhib suur valge käsi ühte mustanahalist meest nagu nukku, tõstab seda ühest kohast teise ning lõpuks annab nipsu ja lööb ta minema. Et see Golfile liiga lähedale ei läheks?

Kas valgete ülemvõim või lihtsalt sõrmenips?

Lisaks sellele leiti videost ka mõne Eesti parlamendiliikme poolt sageli kasutatav ning isegi mitme ministri poolt heaks kiidetud “kõik on OK” märk, mida seostatakse muuseas ka valgete ülemvõimu käemärgiga.

Videot vaadates saab aru, et see on loomulik käeasend, kui teha sõrmenipsu, aga kui vaadata seda teises valguses, siis…

Aga ka see ei ole veel kõik. “Der Neue Golf” tähed hajuvad nii, et korraks on neist võimalik kokku panna sõna “Neger”, mis on saksakeeles “neeger” (vaata päisepilti).

Kas seal taga on tõepoolest kellegi kuri soov teha üks varjatud korralikult rassistlik reklaam või on see lihtsalt lollide juhuste järjestikune kokkulangemine ja liiga tundlik ühiskond, ei tea veel keegi öelda. Volkswagen võttis reklaami kohe maha, vabandas kõrgemal tasemel ja ilmselgelt tuleb korralik siseuurimine ja lõpetatakse nii mõnigi leping.

Tahaks uskuda, et reklaami autorid olid vastupidi, just nii mitterassistlikud, et nad ei suutnud isegi selliseid seoseid näha, aga internet on karm koht, seal ei tohi eksida, eriti Volkswagen.

Ja kõige lõpuks – eeldades, et see reklaam ei kandnud edasi mingit rassistlikku sõnumit, siis mida see reklaam öelda tahtis üldse?

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.