Uudis

Video: Volvo ehitas veoautode reklaami jaoks väga eepilise neljakordse auto

Oma nelja uue sõiduki võimsuse ja jõu demonstreerimiseks ehitas Volvo kolossaalse 15-meetrise ning 58-tonnise kandevõimega veokitransportööri ning kuhjas neli uut veokit üksteise peale. Lisaks pandi president Roger Alm nende tippu seisma.

Filmi esitlus toimub üks päev enne seda, kui Euroopas tuuakse ametlikult turule mootori kohal paikneva kabiiniga raskeveokite seeria, mis hõlmab veokeid Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM ja Volvo FMX. Need neli veokit moodustavad umbes kaks kolmandikku Volvo Trucksi tarnetest.

“Olen harjunud, et mul on tööl kõik kontrolli all, kuid veokitransportööri filmimine oli kahtlemata üks ebatavaline tööpäev. Ütleme nii, et tunnen kõrguste ees teatud aukartust, kuna ma pole eriline riskija,” ütles Volvo Trucksi president Roger Alm.

Filmimine toimus 2019. aasta lõpus Volvo kodulinna Göteborgi lähedal asuval katserajal Rootsis. Nii veokitransportöör kui ka enamik visuaalsetest efektidest on ehtsad, sealhulgas suits ja valgustus, mille paljastab kulissidetagune film.

“Veokitransportööri projekteerimiseks ja ehitamiseks ning selle sõiduohutuses veendumiseks kulus umbes üks kuu. Kokkuvõttes osutus see võimalikuks tänu tugeva konstruktsiooniga veokile Volvo FMX ja selle uuele 38-tonnise kandevõimega telikule, mis võimaldas kanda teisi veokeid.

Kuid saavutada tuli ka ühtlane kiirus ja sõidusuund, mille tagas Volvo dünaamilise roolisüsteemi tehnoloogia ja osav veokijuht,” ütles Volvo Trucksi insener ja transportööri projekteerimismeeskonna liige Markus Wikström.

Siin on ka film kulisside tagant, kuidas see kõik valmis:

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.