Uudis

Videod: Kõige kummalisemad sõidukid, mis Goodwoodis võistlevad

Me ei väsi kordamast, et automaailma kõige lahedam üritus toimub sel nädalalõpul Inglismaal, Goodwoodis, kuhu on kogunenud kõik super- ja muidu huvitavad autod, et tähistada autokultuuri ja kõige sellega seonduvat.

Ürituse raames toimub ka mäkketõusu võistlus. Kuna tegemist on Inglismaal asuva mõisaga, siis loomulikult ei ole see Pikes Peak skaalas üritus, aga võistlus ikkagi. Ühtemoodi sõidavad sealt üles Rolls-Royce’id ja legendaarsed ralliautod. Lisaks ka mõned väga erilised sõidukid, mida on raske kuhugi lahterdada.

Honda muruniiduk

Honda Fireblade mootorratast pärit 189 hobujõuline mootor ja kuuekäiguline manuaalkast + murutraktor. Sel aastal plaanib Honda kiire elutempoga suvilaomaniku lemmikliikuriga kätte saada kuni 240 km/h tippkiirust. Praegune rekord on 188 km/h.

Robocar

Välimuse järgi Batmani, nime järgi Robocopi auto. Tegelikult aga isejuhtiv vormelauto, mille elektrimootorid toodavad üle 500 hobujõu ja tippkiirus on kuni 320 km/h. Selliste autodega on plaanis lähiaastatel korraldada väga originaalse nimega võidusõidusarja Roborace. Loodetavasti pigem varem kui hiljem, sest vaadake, kui ägedad need välja näevad!

Ford Mustang 1965

Mille poolest eriline? Sest sarnaselt Robocariga, on see Mustang ehitatud isejuhtivaks. Esimene sõit Goodwoodi mäkketõusul oli kahjuks Mustangi jaoks päris raske. Ilmselt tekkis tehisintellektil soorituspinge, kuna tagaistmel istus mõisaomanik ja ürituse peakorraldaja Charles Gordon-Lennox, kelle tiitlid on muuseas Richmondi, Aubigny ja Lennoxi 11. hertsog ja Gordoni 6. hertsog.

Igatahes oli Mustangil olnud raskusi teel püsimisega ning rada läbiti üliaeglaselt. Pidevalt rada ääristavaid põhupalle sihtivat Mustangit pidi turvakaalutlustel roolis olev valvur sageli kontrollima. Loodetavasti saab auto nädalavahetusel pingest üle ja suudab ka korraliku sõidu teha.

Aston Martin Cygnet V8

Või oleks õigem öelda kummut, millel on 430 hobujõudu. Cygnet oli üks Aston Martini kummalisemaid autosid, mis on sarnane Toyota iQ nimelisele minisõidukile. Mõeldud nendele Aston Martini omanikele, kelle superjahti oleks vaja üht neljarattalist, millega näiteks sadamast kesklinna kohvikusse sõita aga isegi rikas olles pole mõtet DBSiga sinna trügida.

Nüüd tellis üks selline omanik omale Cygneti, millel on V8 mootor ja lubas sellel Goodwoodis võistelda. Vaimustav on inimleidlikkuse piiritus!

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.