Uudis

Viie Euroopa riigi tarbijauuring hääletas kõige usaldusväärsemaks margiks Lexuse

Foto: Sergei Zjuganov

Euroconsumersi organisatsioonid avalikustasid äsja iga-aastase sõidukite usaldusväärsuse ja tarbijate rahulolu uuringu, milles võrreldi omavahel 37 erinevat autobrändi. Uuringu tulemusena hääletasid Euroopa tarbijad kõige usaldusväärsemaks brändiks Lexuse, mis kogus 97% punktidest.

Teise koha saavutas Porsche 96% ja kolmandalt positsioonil leiame Toyota 95%. TOP 10 järgmised positsioonid on: Daihatsu, Honda, Audi, Subaru, Suzuki, BMW ja Mitsubishi. Tabeli kolm viimast on Alfa Romeo, Tesla ja Land Rover. Samas tuleb märkida, et kui Lexusel oli tulemus 97%, siis tabeli viimasel 88%. Seega vahed ei ole väga suured.

Klasside kaupa vaadates oli populaarses linnamaasturite segmendis esikohal Volvo XC40 100% rahuloluga, 99% järgnesid Mazda CX-3, Kia Niro, Subaru Forester ja Volkswagen T-Roc.

Tavalisemate pereautode esimese koha saavutas Toyota Auris ja teise koha Lexus IS-seeria.

Uuringus osales üle 43 000 tarbija Belgiast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Portugalist ja Hispaaniast. Omavahel võrreldi 400 automudelit ja 37 brändi. Osalejatel tuli täita online-küsimustik, milles pidid nad välja tooma sõiduki vanuse, läbitud kilomeetrite arvu ja probleemid või rikked, mis on auto kasutusajal esinenud. Kõikide nende andmete tulemusena arvutati välja lõplik punktisumma.

Sõidukite usaldusväärsuse ja tarbijate rahulolu uuring on sõltumatu kõikidest autobrändidest ning ei ole rahastatud ühegi brändi poolt.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.