Uudis

Viime asja absurdini: kui palju lisaks tühja kassetti maks BMW X6 hinnale?

BMW X6

Viimaste päevade kired möllavad loomeinimeste, riigi ja loomulikult raha ümber. “Tühja kassetti maks”, mis on on aastaid juba tehnoloogiliselt aegunud, ei võimalda muusikutel salvestamisest oma osa saada ning rahul pole olukorraga keegi.

Oma pöördumises tõid nad välja, et riik oleks nende arvestuste järgi oleks pidanud küsima aastaid tasu, mis salvestusseadmetel on 3 protsenti hinnast ja salvestuskandjatel 8 protsenti hinnast. Probleem on selles, et salvestusseadmed on tänapäeval täiesti midagi muud kui kassett või CD-plaat.

Kuidas see kõik autodesse puutub? Lihtne – ka paljud tänapäevased autod on salvestuskandjad. Vastavalt varustusele, võib olla autosse paigutatud väga mahukas kõvaketas, kuhu näiteks oma muusikat kopeerida.

Võtsime näiteks populaarse luksuslinnamaasturi BMW X6, millele teatud navigatsioonisüsteemi valides kaasneb ka salvestusruum muude asjade jaoks. Lähtudes 8% nõudest tegime kiire arvutuse.

Konfigureerisime ühe BMW X6 xDrive35i mudeli. Saime selle klassi puhul pigem odavamapoolse hinna 86 000 eurot. Lahutades käibemaksu, jääb järgi 71 600 eurot. Mis võib olla sellise auto “hulgihind” ehk siis tehase poolt küsitav hind edasimüüjale/maaletoojale? Pole aimugi, aga eeldame, et üle 10 000 euro võiks katet ikka olla.

Seega jääb järgi 60 000 eurot. Lisame 8% salvestuskandja tasu ja tulemuseks on 4800 eurot! Mis see siis ära maksta pole, kui jaksad selle kalli auto osta, eks!

See arvutus näitab tegelikult seda, et loomeinimesi ühendav teema on palju komplekssem ja tehnoloogilises maailmas väga suuri väljakutseid nõudev probleem.

Iga asi, alates tühjast VHS-kassettist, kuni külmkapi ja luksusmaasturini võib olla salvestuskandja. Seega on seadusloojatel vaja väga täpselt läbi mõelda, millist teed minna, sest juba homme võib salvestuskandja olla ükskõik mis asi – seksnukk, kodusiga või apelsin ja siis oleme jälle probleemi ees, kus seadus ei jõua reaalsele elule järgi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.