Uudis

Viru Keskuse juures saab nüüd elektrilisi jalgrattaid parkimise ajal laadida

Viru Keskuse ümbrusesse lisandusid elektriliste jalgrataste laadimisalad, kus saab kergliiklusvahendite parkimise ajal ka nende akusid täita. Tallinna linnaruumi arendamiseks paigaldati koostöös ettevõttega Bikeep kokku 12 elektrilise jalgratta laadimispunkti ning 20 kohta ka elektrilistele tõukeratastele.

Viru Keskuse kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Kristel Sooaru sõnul on Viru VooluRingi lahenduse laiendamine elektriautodelt ja mopeedidelt ka ratastele ja tõukeratastele igati loomulik valik, et linnakeskkonda säästa ja mõnusamaks teha.

Antud projekti puhul on kõik kolm osapoolt Eesti ettevõtted: infrastruktuur (Bikeep), elektriline ratas (Ampler) ning asukoht (Viru Keskus). Ainuüksi esimesel kuul on Viru keskuse rattaparklates pargitud enam kui 2000 korda.

Elektriliste rataste tootja Ampler kommunikatsioonijuht Tuuli Jevstignejev rääkis, kuidas elektrirataste osakaal on hüppeliselt suurenenud, luues tugeva vajaduse laadimispunktide ja turvaliste rattaparklate järele.

“Elektrirataste populaarsus on kasvanud viimastel aastatel kogu mikromobiilsuse sektoriga ning näitab tulevikus tugevat kasvutrendi. Soetades endale korralik jalgratas, tuleb kindlasti mõelda ka selle turvalise parkimise peale.”

Iga Viru Keskuse sissepääsu juures on jalgrataste parkimise ning laadimise ala, kus elektriliste rataste piirkond on eraldi tähistatud Viru Vooluringi värvides. Kokku saab parkida üheaegselt 37 tavaratast ning 12 elektrilist jalgratast, lisaks ka laadimise ja parkimise jaamad tõukeratastele, kokku 20-le rattale.

Klient saab Viru Keskuse Bikeepi parklates parkida täiesti tasuta kaks tundi. Samuti saab oma elektriratast või elektrilist tõukeratast laadida, parklas on selle jaoks rohelisega märgistatud parkimiskohad. Laadimiseks sisesta laadija posti sees asuvasse stepslisse ja sulge kaas. Nutikas lahendus on tehtud nii, et hoovaga ratta lukustamisel sulgub ka laadimiseks mõeldud kapp.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.