Uudis

Volkswagen hakkab kevadel Eestis uue elektriauto eeltellimusi vastu võtma

Volkswagen Touareg ja AmarokFoto: Marek Metslaid

2018. aastal müüs Moller Baltic Import Eestis, Lätis ja Leedus rekordilised 11 994 Audi ja Volkswageni tarbe- ja sõiduautot. Müük kasvas 20%, millega saavutati 272 miljoni suurune käive (kasv 17%).

Ülemaailmselt müüdi Volkswageni sõidukeid eelmisel aastal 6,2 miljonit ning Baltikumis 7719, mis tõi kaasa 10,4%-lise kasvu.

Eestis toimetati uute omanikeni 1874 Volkswageni sõidukit kindlustades 7,1%-lise turuosa. 2018. aasta populaarseim VW mudel Eestis oli Golf, mille omanikeks said 589 klienti.

Baltikumis moodustasid suurema osa müügimahust ehk 78% Golf, Tiguan ja Passat mudelid.

2018. aastal oli iga kolmas müüdud Volkswageni sõiduk SUV perekonnast, mis tähendab brändi jaoks 45%-list kasvu. Veel enam, Baltikumi populaarsuselt teine Volkswageni sõiduk oli samuti SUV-segmenti kuuluv Tiguan.

Elekter ja Viljandi

Sel aastal jätkab MBI keskendumist tootevalikule, elektrifitseerimisele, müügivõrgustiku suurendamisele ning kliendikogemuse parandamisele, sealhulgas täiendavatele toodetele nagu Volkswagen Leasing liisingulahendus, mille abil on juba praegu soetatud iga neljas uus sõiduk.

Märtsi keskpaigas jõuab Volkswageni tootevalik ka Viljandisse, kus avatakse järjekorras kuues Volkswageni esindus.

Kevadel saab eeltellida ID elektriautot

Kevadel algab esimese 100% elektrilise ID perekonna mudeli kauaoodatud eelbroneerimine.

Volkswagen ID. Buzz uues Ülemiste salongis. Seda veel see aasta tellida ei saa, aga lähiaastatel küll.

Esimene saadaval olev mudel ehitatakse spetsiaalselt Volkswageni uutele elektrilistele sõidukitele loodud modulaarsele MEB-platvormile, mis muudab elektrilised autod vägagi taskukohaseks.

Lisaks esitleb Volkswagen sel kevadel taskukohast linnamaasturit T-Cross ning kolmandas kvartalis on turule oodata mudeliuuenduse läbinud Passatit.

Ka tarbesõidukid saavad elektrilahenduse

Volkswageni tarbesõidukite (LCV) müük oli möödunud aastal suhteliselt stabiilne, kindlustades Baltikumis 16,7%-lise turuosa. Eestis toimetati uute klientideni 485 tarbesõidukit.

Ka VW LCV keskendub sellel aastal enam elektrifitseerimisele, tuues turule esimesed e-Crafter sõidukid, millega bränd soovib rõhutada, et ka elektrilised sõidukid sobivad suurepäraselt tarbesõitudeks.

2019. aasta jooksul tutvustatakse Amarok Hunter sõidukit ning aasta teises pooles esitletakse täiendustega T6 bussi (Transporter).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.