Uudis

Volkswagen läheb Nürburgringile rekordit jahtima

Kui autotööstus liigub elektriautode poole, peavad seda tegema ka pool-kohustuslikud Nürburgringi rajarekordid.

Pärast kõikide rekordaegade murdmist ikoonilisel Pikes Peak mäkketõusu võistlusel mullu juunikuus, on Volkswagen leidnud järgmise väljakutse oma ID. R prototüübile.

Nimelt kavatsetakse elektrilise võidusõiduautoga purustada ka elektriautode Nürburgringi rekord. Praegune tippmark on püstitatud Hiina autotootja NIO poolt mudeliga EP9 ja ajaks on 6:45:90.

Volkswagen ID. R Pikes Peakil

Et Volkswagenit saadaks ka edu on nad pidanud ID. R’i uuendama võrreldes Pikes Peak’i rekordilise variandiga. Kuigi 500-kilovatine elektrimootor on puutumata, leiab omajagu värskendusi sõiduki aerodünaamika vallas.

Valdavalt on vaeva nähtud õhuvoolu parandamiseks, et oleks võimalikult vähe õhutakistust. Lisatud on ka sarnane tehnoloogia nagu vormel 1’s, kus tagaspoilerit saab liigutada vastavalt parem kiiruse või pidamise tarvis.

See kõik on muidugi selleks, et tõsta Volkswagen ID. R’i keskmist ja tippkiirust kurikuulsal Nürburgring Nordschleife rajal.

Rooli taha istub Le Mans’i võitja ja endine Porsche tehasesõitja Romain Dumas, kes püstitas ID. R’iga rekordi ka Pikes Peakil.

Esimesed testsõidud Nürburgringil algavad õige pea, kuid Volkswagen on kinnitanud, et simulaatoris on läbitud juba sadu tunde. Rekordikatse täpset kuupäeva pole hetkel veel teada, kuid see saab juhtuma järgneva kahe kuu jooksul.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.