Volkswagen Multivan T7: täiesti uus auto, millel ei ole Transporteriga enam seost

Äsja esitletud uue Multivaniga teeb Volkswagen revolutsioonilise käigu: mudel lahutatakse kaubikust Transporter, rõhutades sedasi uudismudeli sõiduautolikku iseloomu.

Mõnes mõttes on tegu Multivaniga, nagu neid on valmistatud juba 35 aastat: palju istmeid, sõiduautolikult varustatud, mõeldud inimeste ja nende pagasi veoks, kuid istmeid klappides mahukas nagu kaubik.

Siiski „istutatakse“ uus Multivan indeksiga T7 sõiduautoplatvormile MQB-Evo – tegu on tõesti sõiduautoplatvormiga, sest selle derivaati kasutab isegi Golf, uuest Caddyst rääkimata.

Üllatav samm on ühelt poolt kindlasti kaval tooteplaneerimine, teisalt ka ajastu sund. MQB-Evo kasutamine toob pardale kõik moodsad info-lusti- ja juhiabisüsteemid, seega palju ekraane ja muid digividinaid, ühtlasi saab sedasi gammasse lisada ka pistikust laetavad teisendid.

Vanem Multivan jääb ka tootmisesse

Et asi päris selge oleks: praegune Volkswagen T6.1 Transporter jääb mudelivalikusse alles ja teenindab kaubikuhuvilisi. Ühtlasi ehitatakse endiselt kaubiku baasil ka mudelid Caravelle (pisibuss) ja California (matkabuss), samas kui sõiduautopõhine Multivan positsioneeritakse hiigelgammas viimati nimetatute ja Caddy vahele.

Uue Multivani disain tõstab esile horisontaaljooned, mis olid omased ka kõige esimesele Multivan T3-le (1985). Näiteks keerati ka tagatuled horisontaalseiks, samas kui T6.1-l on need teadupärast tagaluugi servades püstisena. Gabariidilt tuleb T7 isegi natuke suurem kui T6, jäädes pikkuselt napilt alla viie meetri piiri. Kui valida pikendatud mudel, siis see on omakorda 20 cm pikem.

Uus platvorm ja suurem teljevahe lubavad Volkswagenil väita, et uus Multivan sai ruumikam ja mitmekülgsem kui eales varem. Kõik viis tagumist istekohta moodustuvad üksikistmetest, mis senisest veerandi jagu kergematena on autost lihtsamini eemaldatavad. Seni olid Multivani istmed ülirasked.

Tagaistme-voodit enam ei ole

Üksikistmetele üleminek tähendab loobumist ühes tükis tagapingist. Varasemate Multivanide omanikud saavad aru, mida see veel tähendab: tagadiivanist klapitav voodi on Multivanis paraku ajalugu.

Uudisena varustatakse mahtuniversaal pikisuunas nihutatava keskkonsooliga, milles on panipaigad-topsihoidikud ja laud. Konsooli saab kasutada tagaistmete vahel, kuid samas lükata ka esiistmete vahele, kus Multivanil on seni teadupärast olnud vaba ruum. Käigukangi pole uuel Multivanil enam üldse.

Kuna autot hakatakse pakkuma vaid automaatse DSG-kastiga, siis asendatakse kang väikeste lülititega, mis paiknevad armatuurlaua ülaosas ekraanide vahel. Lisadena väärivad mainimist veel ka klaasist panoraamkatus, ajamiga külguksed ja tagaluuk, leedmaatriksesilaternad, kuni 19-tollised veljed ja kuni 14 kõlarit.

Traditsioonilisele klientuurile valmistatakse üllatus ka kapoti all, sest diislit sealt ei leia – vähemalt eaialgu. Lipulaeva rolli täidab Multivan eHybrid, mis tähendab 1,4-liitrise TSI ning 85 kW elektrimootori kombinatsiooni. Need annavad kokku 160 kW (218 hj). Veel on valikus tavalised bensiinimootorid 1,5 TSI (136 hj) ja 2,0 TSI (204 hj) ning nagu mainitud, pruugitakse jõuülekandes eranditult automaatkaste.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.