Uudis

Volkswagen paigaldab Euroopasse üle 36 000 laadimispunkti ja need jõuavad isegi Eestisse

Foto: Scanpix/AP/Jens Meyer.

Volkswagen Grupp paigaldab aastaks 2025 üle Euroopa 36 000 uut elektriautode laadimispunkti, millest kaks tulevad ka Eestisse.

Plaanitud laadimispunktidest arendab 11 000 välja Volkswagen ning tootja info kohaselt paigaldatakse enamik neist suuremates linnades asuvate Volkswageni tehaste ja esinduste juurde. Baltikumi on planeeritud kokku seitse laadimisjaama. Lisaks Eestile paigaldatakse kaks jaama Lätti ning kolm Leetu.

Volkswageni hinnangul tehakse tulevikus 70% kõikidest laadimistest kodus või tööl, mistõttu hakkab Volkswageni tütarfirma Elli (Electric Life) järgmisest aastast pakkuma nii ettevõtetele kui ka eraisikutele “täielikke laadimislahendusi”.

“Elektriauto laadimine peab muutuma sama lihtsaks ja tavaliseks nagu nutitelefoni laadimine. Selle jaoks on meil vaja oluliselt rohkem avalikes kohtades asuvaid laadimispunkte ning lihtsaid reegleid koduse laadimisdoki paigaldamiseks. Koostööd planeerime ka kaubanduskeskustega, et elektriautode kasutajad saaksid oma sõidukit poes viibimise ajal mugavalt laadida,” kommenteeris Volkswageni E-mobiilsuse osakonna juhatuse liige Thomas Ulbrich.

Volkswagen on pannud paika ka kiirteedel laadimise plaani, mille tulemusel paigaldatakse koostöös partneritega 2020. aastaks Euroopa peamiste teede ja kiirteede äärde 400 kiirlaadimisjaama koos 2400 laadimispunktiga. Ka Baltikumi seitse laadimisjaama on osa sellest plaanist.

Baltikumi paigaldatavad seitsmel jaamal saab olema 2 kuni 12 kiirlaadimispunkti ehk sõltuvalt pistikupesade arvust on võimalik laadida korraga kuni 12 autot. Uued jaamad peaksid olema ka võimsamad kui senised 50 kW võimsusega laadimispunktid, kuna need peavad olema suutelised laadima Volkswageni ID-perekonna elektriautode suuremaid akusid.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.